Кубок Європи з метань перенесено до Спліту

992

20-ий Кубок Європи з метань, проведення якого було заплановано на березень нинішнього року в португальській Лейрії, відбудеться у хорватському місті Спліт 8-9 травня. Змагання матимуть катерорію С у системі світового рейтингу. Фінільна подача заявок – 28 квітня 2021.

Старт у Португалії довелося відмінити через чинну ситуацію пандемії коронавірусу та заборону регіональних органів охорони здоров’я на проведення будь-яких масових заходів, включаючи спортивні змагання.

Хорватія ж прийматиме Кубок Європи з метань третій раз. Вперше це сталося у 2002 році, коли містом-господарем змагань стала Пула. А у 2008 році найсильніших метальників континенту приймав саме Спліт. Тринадцять років це місто зафіксувало рекордну кількість країн-учасниць для даного турніру – 34. І вперше за всю історію так званих зимових кубків кількість спортсменів, котрі брали участь у 16-ти видах програми, перевищила 100 учасників для обох статей. У Спліті 2008 змагалися 121 чоловіків та 108 жінок.

До речі, для української збірної Спліт 2008 був щасливим. Там наша чоловіча молодіжна команда, набравши 4064 очки, виграла командну першість U23.

На змаганнях у Спліті здобула своє перше міжнародне «золото» тепер вже дворазова Олімпійська чемпіонка, рекордсменка та чотириразова чемпіонка світу, чотириразова чемпіонка Європи з метання молота Аніта Влодарчик. Тоді польська метальниця перемогла непохитну німкеню Бетті Хайдлер.

Щодо нинішнього року, то організатори Кубку покладають чималі сподівання на тріумф місцевих зірок. Так, обидві хорватські олімпійські чемпіонки Ріо де Жанейро – метальниця диску Сандра Перкович та метальниця спису Сара Колак – внесли виступ на Кубку Європи з метань у свій підготовчий план до Токіо. До речі, дворазова чемпіонка світу та Олімпійських Ігор, п’ятиразова чемпіонка Європи Сандра Перкович відкрила свій змагальний сезон саме у Спліті, вигравши національний зимовий Кубок Хорватії з результатом 65.25м і впевнено очоливши європейський топ-лист 2021 з метання диска серед жінок.

Попередня статтяWA затвердила розклади чемпіонатів світу з кросу та напівмарафону
Наступна статтяКрістіан Тейлор: “Ми – це спорт” (частина друга)