Зі світу по нитці: Нові лідери сезону з десятиборства та спортивної ходьби на 50км, знову 7м у жіночій довжині, рекорд США з метання молота… і не лише

885

Початок олімпійського року відверто вражає і кількістю нових імен, і надзвичайно високими результатами, більшість з яких показані за американському континенті, де змагання літнього сезону вже зараз стрімко набирають обертів. Світові топ-листи знову оновлено в багатьох дисциплінах.

Так, на турнірі Spec Towns Invitational в Атенах (США) бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів 2017 року Карел Тілга додав 383 очки до особистого рекорду з десятиборства й очолив світовий топ-лист у своїй дисципліні з сумою 8484 очки. 23-річний естонець, котрий у березні став чемпіоном США серед студентів у закритих приміщеннях, на своєму першому старті 2021 року просто неба встановив чотири особистих рекорди по видах, стрибнувши у довжину на 7.69м, подолавши планку на позначці 2.10м зі стрибків у висоту та 4.92м в секторі для стрибків з жердиною та пробігши «півторашку» за 4:26.95. Результати шести інших видів: 100м – 11.13 (-0.5); ядро – 15.32м; 400м -49.53; 110м з бар’єрами – 15.16; диск – 47.13м; спис – 66.55м. 27-річний американець Джерретт Скентлінг посів друге місце з сумою особистого рекорду 8476 очок.

20-річна Анна Холл була найсильнішою серед семиборок з результатом 6200 очок. За видами відзначимо досягнення американки зі стрибків у висоту – 188см, 200м – 23.91 та 800м – 2:10.69.

Kendell Williams, of the United States, competes in the heptathlon long jump at the World Athletics Championships in Doha, Qatar, Thursday, Oct. 3, 2019. (AP Photo/Hassan Ammar)

Ще одна багатоборка, котра фінішувала п’ятою на чемпіонаті світу в Досі Кенделл Вільямз виграла змагання зі стрибків у довжину, приземлившись на позначці 7м рівно (вітер +1.4). При чому 25-річна американка перевершила свій попередній особистий рекорд у цій дисципліні (6.71м) ще двічі протягом змагань, маючи в активі стрибки на 6.77м (-0.5) та 6.94м (+1.7). Майже на півметра покращила своє досягнення і срібна призерка турніру. 19-річна Джасмін Мур (20 років виповниться у травні) у своїй найкращій спробі показала 6м83см (+1.4). Наступного дня американка перемогла і в секторі для потрійного стрибка також з особистим рекордом 14м13см.

***

Фото WA

Чинна чемпіонка світу з метання молота серед жінок ДіАнна Прайс на змаганнях Tom Botts Invitational не лише оновила світовий топ-лист сезону в своєму виді, а й встановила новий рекорд США 78м60см. 27-річна американка додавала у кожній зі своїх спроб – 72.52; 73.46; 76.29; 77.20 – до того, як перевершити національний рекорд на 36см у п’ятому колі. Далі за всю історію виду метали лише чинна та екс-рекордсменки світу Аніта Влодарчик та Бетті Хейдлер. Втім, результат Прайс є найкращим у світі, показаним протягом перших чотирьох місяців року.

***

Фото leichtathletik.de

Світовий топ-лист зі спортивної ходьби на 50км серед чоловіків спершу було оновлено на чемпіонаті Німеччини. На трасі у Франкфурті 25-річний Йонатан Гілберт фінішував не лише з найкращим результатом 2021 року в світі, а й з особистим рекордом та нормативом на Токіо 3:43:44. Срібний та бронзовий призери Натаньєл Сейлер та Карл Догманн також виконали олімпійські нормативи, фінішувавши за 3:48:44 та 3:48:54 відповідно.

А вже наступного дня на чемпіонаті Японії зі спортивної ходьби Сатоші Маруо подолав 50км за 3:38:42, випередивши Хаято Кацукі 3:42:34 та Каі Коябаші 3:43:31. Загалом 6 атлетів на цьому старті розміняли час 3 години 50 хвилин.

***

Photo Lievin 2020 © Jean-Pierre Durand for IAAF

Рекордсменка світу з бігу на 1500м у приміщенні Гудаф Цегай відкрила літній сезон впевненою перемогою на чемпіонаті Ефіопії, подолавши дистанцію 5000м за 14:49.7 (час зафіксований за ручним хронометражем, тому не може вважатися найкращим результатом сезону в світі). 24-річна бронзова призерка минулого чемпіонату світу на 1500-метрівці фінішувала рівно сім секунд попереду чинної рекордсменки світу з бігу на 5000м Летесенбет Гідей 14:56.7.

Стипльчежист Гетнет Вейл (четверте місце на чемпіонаті світу в Досі з бігу на 3000м з перешкодами) переміг у змаганнях чоловіків з часом 13:34.4.

Попередня статтяЮрій Тумасов: спогади про інститут