Останні зміни в календарі Діамантової Ліги

1114

За останні десять днів календар найпрестижнішої легкоатлетичної світової серії на поточний 2021 рік зазнав певних змін. Після того, як Рабат був змушений відмінити Meeting International Mohammed VI через складну пандемічну ситуацію в столиці Марокко, пропозиція замінити один старт на інший надішла із Великої Британії.

Таким чином, в перше в історії старт Діамантової Ліги відбудеться на Туманному Альбіоні 23 травня у місті Гейтсхед.

Змінено і місце проведення Pietro Mennea Golden Gala. Зі звичного Риму турнір перенесено до Флоренції через проведення на легендарному Stadio Olimpico чемпіонату Європи з футболу. На Stadio Luigi Ridolfi атлети змагатимуться 10 червня, а не 4-ого, як було заплановано раніше. Поки що це єдиний старт Діамантової Ліги, який ще не затвердив директора змагань. Багаторічний організатор турніру в Римі Джиджі д’Онофріо відхилив пропозицію нового голови італійської федерації легкої атлетики очолити оргкомітет нинішнього року.

Організатори Bislett Games в Осло також були змушені перенести змагання на більш пізній термін, оскільки минулого тижня уряд Норвегії оголосив про план із чотирьох кроків, що включає призупинення основних культурних та спортивних заходів до середини червня. То ж другий європейський старт Wanda Diamond League змінив дату з 10 червня на 1 липня, – лише три дні до стокгольмського ВAUHAUS Galan. Для атлетів, котрі планують участь в обох турнірах, це величезний плюс, який дозволить мінімізувати ризики та подорожі по обох скандинавських країнах.

Зміни у календарі все ще можливі в залежності від розвитку пандемічної ситуації у містах-господарях змагань.

Голова Діамантової ліги і президент Світової Атлетики Себастьян Коу щиро подякував усім організаторам змагань найпрестижнішої легкоатлетичної серії за їх пристрасть, відданість, а також спільний гнучкий підхід до вирішення викликів сучасної ситуації. «Це надзвичайно важливий рік для наших спортсменів з точки зори підготовки як до Олімпійських ігор у Токіо 2020, так і до чемпіонату світу з легкої атлетики в Орегоні 2022. Змагання та тренування – це дві дуже різні речі, тому Wanda Diamond League та наші інші одноденні турніри по всьому світу дадуть спортсменам можливість відібратися на головні старти сезону, заробити очки світового рейтингу, призові гроші та оцінити свою підготовку до Токіо та Орегону. Ми всі наполегливо працюємо, у надзвичайно складних та швидко мінливих обставинах, щоб проводити змагання і надалі, а не скасовувати їх,» – зазначив Коу.

На відміну від минулого року, цьогорічна Діамантова Ліга буде повноцінною, структурованою серією, в якій спортсмени змагаються за місце у фіналі та за головний трофей серії. У перших 13 зустрічах атлети набиратимуть бали, аби потрапити на фінал ліги, що відбудеться в Цюріху 8 та 9 вересня.

 

 

Попередня стаття#Токіо2020: «Біблійські» пророцтва для українських легкоатлетів
Наступна статтяНа чемпіонаті ABAF з марафону за Україну виступлять чинні чемпіонки