Командний чемпіонат України U18: фаворити підтвердили свій статус

630
Фото з особистого архіву Михайла Брудіна

Місто Київ виграло командний залік на командному чемпіонаті України серед юнаків і дівчат, який 23-24 травня відбувся у Львові. Кияни, зокрема, випередили атлетів з Донецької і Житомирської областей, які посіли друге і третє місця відповідно.

Спортсмени й спортсменки вікової групи U18 лише починають свій шлях у спорті, проте серед учасників чемпіонату були вже й ті, хто добре знайомий уболівальникам. Зокрема, на старт дистанції 5000 метрів (спортивна ходьба) вийшла Валерія Шоломіцька. Учениця Олени й Валентини Борисюк кількома днями раніше встановила рекорд України U18 на дистанції 10000 метрів і була одноосібною фавориткою також на цьому турнірі. Сюрпризів не сталося, і Валерія понад півтори хвилини виграла у своєї найближчої переслідувачки, Соломії Діжак, та перемогла з найкращим результатом у своїй кар’єрі – 22:27.81 хв.

Значно напруженішою виявилася боротьба юнаків на цій дистанції. Роман Горбачов виграв у Едуарда Муравського лише близько трьох секунд. Обидва атлети при цьому встановили особисті рекорди. Горбачов переміг з часом 22:49.82 хв, а Муравський подолав 5000 метрів за 22:52.69 хв.

Свою чергову надупевнену перемогу в секторі для метання диска здобув Михайло Брудін. Атлет почав змагання з результату 56.60 м, а завершив особистим рекордом – 59.56 м. Нагадаємо, вага диска в юнацькій віковій категорії складає 1.5 кг.

Олексій Яценко вже у першій спробі показав найкращий результат в кар’єрі з метання 5-кілограмового молота (66.40 м) і з цим результатом був недосяжним для суперників. У дівчат (вага молота – 3 кг) перемогла Валерія Дмитровська (59.90 м), а 12-річна Поліна Дзерожинська – друга (58.91 м). Обидві у Львові показали найкращі результати в кар’єрі.

Дар’я Козачок впевнено перемогла зі штовхання ядра, вагою 3 кг (15.67 м), а з метання 1-кілограмового диска була другою (36.13 м), поступившись Вікторії Соломенник (39.12 м, особистий рекорд). Станіслав Самороков виграв змагання зі штовхання ядра, вагою 5 кг (16.57 м), а Станіслав Клочко – з метання 700-рамового списа (64.22 м, особистий рекорд).

Ілля Бобровник був поза конкуренцією зі стрибків з жердиною (4.75 м, особистий рекорд), а Катерина Кушик також з особистим рекордом перемогла серед дівчат (3.70 м).

Данило Полковников став єдиним, хто вибіг 400 метрів з 50 секунд (49.65 с). Був він найшвидшим і на 200-метрівці (22.18 с). На дистанції 110 метрів з бар’єрами Олександр Блонський (14.41 с) випередив Кирила Лампицького (14.60 с). Всі три атлети встановили особисті рекорди.

Юлія Петрик підтвердила статус однієї з найсильніших бігунок на середні дистанції у своїй віковій категорії і перемогла з бігу на 3000 метрів з результатом 10:16.68 хв.

Всі результати командного чемпіонату України серед юнаків і дівчат ви знайдете ТУТ.