Українські перемоги в Турку й Копенгагені та SB від Юлії Левченко

844
Фото (с)Paavo Nurmi Games/Facebook page

Упродовж двох днів, 7-8 червня, у Турку (Фінляндія) відбувався турнір Paavo Nurmi Games, який входить до серії World Athletics Сontinental Tour Gold. Участь у ньому взяли й троє українців.

У березні, у фіналі чемпіонату Європи в приміщенні у секторі для стрибків у довжину доля бронзової медалі вирішилася в заключній спробі. Тоді українець Владислав Мазур упродовж змагань тричі приземлявся за 8-метровою позначкою і встановив абсолютний особистий рекорд 8.14 м. З ним він йшов третім аж до заключної спроби, коли його зміг обійти фін Крістіан Пуллі. Саме ці два атлети вели боротьбу за перемогу на Paavo Nurmi Games 2021.

Вже з першої спроби Пуллі зі стрибком на 7.82 м захопив лідерство й утримував його аж до п’ятої спроби. Саме в ній Мазур зумів на три сантиметри випередити фіна, а в заключній додати й зміцнити свою перемогу (7.90 м).

Нагадаємо, що два дні тому українець став п’ятим у Генгело, показавши там найкращий результат сезону (7.99 м).

У секторі для стрибків у висоту змагалася українка Юлія Левченко. Вихованка Ірини Пустовойт розпочала літній сезон з командного чемпіонату України в Луцьку, далі був старт у дощовому Гейтсхеді на етапі «Діамантової ліги» й Універсіада України в Івано-Франківську. З кожним турніром Левченко поступово поліпшувала найкращий результат сезону. Не стали винятком і Paavo Nurmi Games, на яких, до речі, теж не обійшлося без дощу.

Левченко почала змагання зі стартових 1.71 м. Їх, як і 1.76, вона подолала з першої спроби. Наступні три висоти підкорилися їй з другого разу. 1.91, за умови їх успішного подолання, мали стати для Юлії найкращим результатом нинішнього сезону. Попри те, що перші дві спроби були невдалими, Левченко вкотре продемонструвала бійцівський характер і з третього разу таки зуміла підкорити й цю висоту. Вона третя. Перше місце з результатом 1.93 між собою поділили полька Каміла Лічвінко й австралійка Еллеанор Паттерсон.

Повернення в сектор після травми й операції продовжує Ірина Климець. У Фінляндії у найкращій зі спроб вона метнула молот на 69.02 м й посіла сьоме місце. Перший сезон після травми й тривалого відновлення також у рекордсменки світу польки Аніти Влодарчик. Цього разу вона третя (72.42 м). Перемогла її співвітчизниця Мальвіна Копрон (75.40 м), а француженка Александра Таврньє стала другою.

Переглянути змагання можна за посиланням: https://youtu.be/8Yl9X-4AX8M

***

8 червня міжнародний легкоатлетичний турнір приймав також Копенгаген. Ці змагання відбувалися в рамках бронзової серії World Athletics Continental Tour.

Тетяна Пташкіна, почавши змагання з потрійного стрибка з 13.40 м, у наступних спробах поступово додавала й у заключній зуміла показати найкращий результат сезону  13.63 м. З ним учениця Олени Голуб стала переможницею турніру в Копенгагені. Тельма Фуентес з Гватемали друга (13.36 м).

Попередня статтяСвято спортивної ходьби в Сумах і привітання Володимиру Голубничому
Наступна статтяЗатверджено склад команди для участі в чемпіонаті ABAF з естафетного бігу