Визначилися переможці й призери юніорського чемпіонату України

744
Фото з особистого архіву Михайла Брудіна

У Луцьку завершився юніорський чемпіонат України. Участь у ньому взяли 435 атлетів (256 юніорок і 179 юніорів) з 25 регіонів України. Не обійшлося і без зіркових учасників.

Світлана Жульжик, яка півтора тижні тому виграла дорослий чемпіонат України й потрапила до призової трійки на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій, на юніорській національній першості була поза конкуренцією на дистанції 800 метрів. Учениця Тетяни Фінчук виграла золото з часом 2:05.24 хв.

Неабиякий інтерес викликали змагання семиборок. Якщо в попередні роки на золото здебільшого претендували Валерія Мухоброд і Анастасія Матузна, то зараз у їхню боротьбу втрутилася Анісія Лочман. Навіть попри те, що вихованка Ірини Пустовойт і Сергія Копанайка зовсім недавно почала займатися цим видом, вона не лише надзвичайно впевнено обіграла Матузну (4922 очка), а й тривалий час мала всі шанси на золото. Проте чемпіонкою України стала все ж учениця Майї Шух Валерія Мухоброд (5459). Лочман – друга (5332).

Тарас Корецький на дистанції 10000 метрів спортивною ходьбою на 16 секунд випередив Миколу Рущака й виграв золото. Час учня Олени Борисюк – 43:18.97 хв.

У секторі для стрибків у висоту вже традиційно боролися Вероніка Крамаренко з Марією Алєйніковою. Серед юніорок перемогла Крамаренко. Учениця Миколи Кардача настрибала 1.79 м, залишивши в трьох сантиметрах позаду Алєйнікову.

Переможця й срібного призера зі стрибків у висоту також розділили три сантиметри. При цьому обоє встановили особисті рекорди. Переміг Роман Петрук (тренер Шеремет С. Л.) – 2.18 м. Богдан Зміївський другий (2.15 м).

Вихованці В’ячеслава Римка Артур Фельфнер (73.23м) і Еріка Лукач (50.86 м) не мали рівних з метання списа.

Попри те, що Михайло Брудін був наймолодшим у секторі для метання диска, саме він став чемпіоном України. Три з чотирьох результативних спроб 16-річного вихованця Кузьменка Ю.М. і Брудіна Ю.М. були за 50 метрів, а в найкращій з них Михайло показав результат 52.63 м.

Нікіта Стаднюк (тренери Полінков С.М. і Стаднюк О.О.) встановив особистий рекорд зі стрибків у довжину (7.24 м) і, вигравши в Андрія Єрещенка десять сантиметрів, здобув золото. Серед юніорок поза конкуренцією була Марія Горєлова (тренер Каратун І.А.) – 6.34 м.

Анна Костенко (13.23 м) й Олександр Айко (15.25 м) виграли потрійний стрибок, Дар’я Козачок – метання диска (42.43 м), Володимир Кілко переміг з бігу на 110 метрів з бар’єрами (14.53 с), Володимир Коваленко – на 800 метрів (1:53.34 хв), Ростислав Голубович (53.50 с) і Ярослава Ялисоветська (1:01.96 хв) – на 400 метрів з бар’єрами, а Юлія Петрик (9:56.96 хв) та Ілля Кунін (8:20.53 хв) – на 3000 метрів.

Діана Гончаренко (24.66 с) і Дмитро Янчик (21.71 с) фінішували першими на 200-метрівці, а на вдвічі коротшій дистанції найшвидшими були Яніна Юрченко (11.93 с) й Олександр Сосновенко (10.61 с). Кристина Юрчук прогнозовано перемогла з бігу на 100 метрів з бар’єрами (14.33 с). Анна Орлова (54.21 с) і Богдан Павлик (48.43 с) з особистими рекордами виграли 400 метрів.

Уляна Рачинська (4:31.73 хв) і Руслан Наумов (4:00.09 хв) стали чемпіонами України з бігу на 1500 метрів, Микола Чернов (9:21.36 хв) і Катерина Онісімова (10:50.48 хв) – на 3000 метрів з перешкодами, а Назар Даньков (15:42.69 хв) і Тетяна Оксенюк (18:09.74 хв) – на 5000 метрів.

Катерина Кушик і Тетяна Гамора розділили перше місце зі стрибків з жердиною (3.70 м), у той час як серед юніорів з особистим рекордом переміг Олександр Онуфрієв (5.30 м). Владислав Різниченко став чемпіоном України з десятиборства (6337 очок).

Команди Сумської області перемогли в естафетах 4х100 метрів як серед юніорів, так і серед юніорок, а також виграли 4х400 метрів серед юніорів. На 4х400 серед юніорок золото в команди Житомирської області.