Українська команда взяла участь в антидопінговому семінарі перед чемпіонатом Європи U23

526
Фото (с)НАДЦ

Антидопінгова освіта легкоатлетів триває. Після серії весняних семінарів, 1 липня у Черкасах відбувся виїзний загальноосвітній антидопінговий семінар перед молодіжним чемпіонатом Європи. Саме там на навчально-тренувальному зборі наразі перебуває українська команда.

Участь у семінарі взяли понад 40 атлетів, тренерів і представників медичного персоналу. Його структура відрізнялася від подібних попередніх заходів, адже разом з загальними знаннями висвітлювалися нюанси, характерні саме для майбутнього чемпіонату.

На семінарі розглянули структуру світового антидопінгу, основні документи, які визначають і окреслюють антидопінгове законодавство, права, обов’язки, ролі та відповідальність спортсменів і їхнього антуражу на великих спортивних заходах. Учасники розібрали й обговорили всі можливі заходи для уникнення 11 порушень антидопінгових правил.

Значна частина семінару була присвячена списку заборонених препаратів і методів 2021 року та його порівнянню зі списком минулого року. Учасникам нагадали, яким чином можна перевірити, чи безпечний той чи інший лікарський засіб, якою є процедура подання й отримання дозволу на терапевтичне використання. Також докладно були згадані особливості й ризики використання харчових добавок.

Лекторка Ольга Завгородня, яка в минулому сама була легкоатлеткою і в 2011 році виграла 800 метрів на Всесвітній Універсіаді, пригадала особливості перебігу процедури тестування спортсменів, перелічила права й обов’язки кожного учасника процедури та пояснила, які важливі речі слід знати, щоб уникнути порушень. А для наочності й зрозумілішого тлумачення кожного етапу процесу тестування було використано анімаційну стрічку від Міжнародного агентства з тестувань (ITA), виконану в стилістиці загальновідомих японських коміксів манга.

У заключній частині семінару присутні торкнулися питання права кожного спортсмена на якісну антидопінгову освіту, був зроблений короткий огляд доступних і надзвичайно важливих джерел її отримання, у розробці та розвитку яких активну участь бере також Національний антидопінговий центр України.

За матеріалами Національного антидопіногового центру України

Попередня стаття«Діамантова ліга»: перша трійка українок і світовий рекорд від Карстена Варгольма
Наступна статтяУчасть у «Діамантовій лізі» в Осло візьмуть шестеро українців (+коментар Вікторії Ткачук)