Артур Фельфнер приніс Україні першу медаль юніорського чемпіонату світу

1777
Артур Фельфнер/Фото (с)Ігор Ятченко

Артур Фельфнер приїхав на юніорський чемпіонат світу з легкої атлетики в Найробі в статусі одного з головних фаворитів змагань і не підвів. Саме він приніс Україні першу медаль.

У першій спробі Фельфнер метнув спис на 76.31 м, з якими він лідирував до третьої спроби, коли фін Янне Ляспя зміг випередити українця і вийти вперед (76.46 м). Упродовж змагань вихованцю В’ячеслава Римка вдалося трішки поліпшити результат (76.32 м), проте до чемпіонства все ж не вистачило 14 сантиметрів. Слідом за золотом юніорського чемпіонату Європи Фельфнер привезе в Україну срібло юніорського чемпіонату світу.

«Рівень змагань був досить високим, навіть не очікував такого. Хочу повернутися в Україну й мотивувати юних атлетів, показати, що вони теж можуть виграти срібло чи навіть золото, якщо прагнутимуть цього й працюватимуть заради своєї мети», – сказав Артур Фельфнер організаторам після змагань.

Напередодні через зливу фінал зі стрибків з жердиною серед юніорів перенесли на 20 серпня. Україну в секторі представляли двоє атлетів – бронзовий призер чемпіонату Європи U20 Олександр Онуфрієв і Нікіта Строгалєв.

Строгалєв, з другої спроби подолавши 5.20 м, становив особистий рекорд і ввійшов до шістки найсильніших. Учень і син Анжели Балахонової і Вадима Строгалєва – п’ятий.

Онуфрієв досить несподівано не впорався зі стартовою висотою (4.85 м). Ще однією сенсацією зі знаком мінус став виступ француза Антоні Амміраті. Маючи особистий рекорд 5.72 м, Амміраті не зміг подолати стартові для себе 5.30 м.

Чемпіоном світу U20 зі стрибків з жердиною став білорус Матвєй Волков (5.45 м).

Світлана Жульжик тактично грамотно провела півфінальний забіг. Українка трималася на третій позиції, а на заключному колі прискорилася й упевнено фінішувала другою, що гарантувало їй місце у фіналі з бігу на 800 метрів. Час учениці Тетяни Фінчук – 2:06.28 хв.

Марія Горєлова подолала кваліфікацію зі стрибків у довжину (6.24 м). Близькими до цього були й стрибунки у висоту Марія Алейнікова та Вероніка Крамаренко. Обидві показали 1.74 м, яких могло б вистачити для продовження боротьби. Проте ця висота підкорилася їм з третьої спроби, й саме за цим показником українкам не вдалося вийти до фіналу.

Кристина Юрчук не змогла подолати перше коло змагань з бігу на 100 метрів з бар’єрами (14.83 с).

Всі результати юніорського чемпіонату світу з легкої атлетики та розклад змагань

Попередня статтяЧемпіонат світу U20: сьоме місце Мухоброд і дощові зміни
Наступна статтяСтворено тимчасову комісію по заслуховуванню кандидатів на головні тренерські посади