Мюнхен-2022: траси марафонців і скороходів будуть пролягати через визначні пам’ятки й історичні місця

688
Фото (с)Abdel Rahman Abu Baker from Pexels

Європейська легка атлетика та організаційний комітет чемпіонату Європи-2022 презентували траси, на яких у рамках турніру змагатимуться марафонці й скороходи.

Марафонське коло буде довжиною 10 км з додатковими 2.2 кілометрами на першому з них. Старт і фініш змагань заплановано в парку Гофґартен у центрі Мюнхена.

Організатори побудували маршрут, який охоплює досить багато визначних пам’яток, ледь не кожна з яких буквально дихає не лише красою, а й історією. Так, перший поворот буде біля Зігетор, а вже за кілька метрів після нього атлети пробігатимуть через Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана. Саме його студенти під час другої світової війни створили антифашистську організацію «Біла троянда» й активно боролися проти режиму Адольфа Гітлера. Навіть зараз біля входу в головний корпус на тротуарі можна побачити пам’ятний знак у вигляді листівок, які розповсюджували студенти і які одна з учасниць організації Софі Шолль у 1943 році скинула з балкону університету студентам.

На маршруті марафонців також будуть Маріенплатц, через річку можна буде помітити відомий на весь світ Німецький музей та інші місця.

Скороходи долатимуть коло, довжиною 2 км, між Одеонсплатц і площею Професора Губера.

І чоловічий, і жіночий марафони заплановані на ранок першого дня чемпіонату Європи з легкої атлетики – 15 серпня. Спортивна ходьба на 35 км, яка вперше проводитимуть на чемпіонаті Європи замість дистанції 50 км, відбудеться зранку 16 серпня, а дистанція 20 км – 20 серпня.

Карти обох дистанцій можна переглянути на сайті Європейської легкої атлетики.