Голосування за найкращих легкоатлетів, тренерів і команду 2021 року

3514

Розпочалося голосування за найкращих легкоатлетів, тренерів і команду за підсумками 2021 року. Переможців традиційно визначатимуть у восьми категоріях, а їхні імена стануть відомі 28 грудня.

Участь у голосуванні беруть експерти (Рада ФЛАУ), представники медіа і вболівальники. Голоси кожної з категорій враховуються як третина від усіх голосів.

Голосування триває до 23:00, 27 грудня. Уболівальники можуть проголосувати за посиланням: https://survey.uaf.org.ua/index.php/211747/

«Найкращий легкоатлет року»

Едуард Забуженко (спортивна ходьба на 20 км):

– показав другий результат в історії України, ставши другим на відкритому зимовому чемпіонаті Туреччини зі спортивної ходьби (1:19:29 год);

– посів дев’яте місце на командному чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби (1:20:43 хв);

– займає 29-те місце у світовому топ-листі сезону (1:19:29 год).

Мар’ян Закальницький (спортивна ходьба, 50 км):

– посів 25-те місце на Олімпійських іграх (4:02:53 год);

– виграв відкритий зимовий чемпіонат Туреччини зі спортивної ходьби (3:46:28 год);

– займає восьме місце у світовому топ-листі сезону (3:46:28 год).

Михайло Кохан (метання молота):

– посів четверте місце на Олімпійських іграх (80.39 м);

– виграв молодіжний чемпіонат Європи (77.88 м);

– виграв міжнародні змагання в Секешфегерварі (80.78 м);

– став першим і єдиним у світі 20-річним атлетом, який метнув молот за 80-метрову позначку;

– посів п’яте місце у світовому топ-листі сезону (80.78 м).

Владислав Мазур (стрибки в довжину):

– посів четверте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (8.14 м);

– виграв міжнародні змагання в Турку (7.90 м);

– посів 27-ме місце на Олімпійських іграх (7.60 м);

– посів 11-те місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (8.14 м).

Ігор Мусієнко (штовхання ядра):

– посів четверте місце на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні (19.51 м);

– посів 30-те місце на Олімпійських іграх (19.56 м);

– виграв відкритий чемпіонат Молдови (21.15 м) і чемпіонат України (19.15 м);

– посів 27-ме місце у світовому топ-листі сезону (21.15 м).

Сергій Никифоров (стрибки в довжину):

– виграв срібну медаль чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (8.09 м);

– виграв міжнародні змагання в приміщенні в Стамбулі (8.01 м);

– виграв міжнародні змагання в Айзенштадті (7.79 м);

– посів 19-те місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (8.01 м).

Дмитро Нікітін (стрибки у висоту):

– посів п’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (2.23 м);

– посів дев’яте місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (2.28 м).

Олександр Погорілко (400 метрів):

– посів четверте місце на молодіжному чемпіонаті Європи (45.87 с).

Андрій Проценко (стрибки у висоту):

– посів друге місце у фіналі «Діамантової ліги» (2.30 м);

– двічі був третім на етапах «Діамантової ліги» – 2.27 м у Досі й 2.27 м у Лозанні;

– посів 14-те місце на Олімпійських іграх (2.25 м);

– посів третє місце у світовому топ-листі сезону в приміщенні (2.34 м).

Андрій Ткачук (48-годинний біг):

– показав другий результат у світі за всю історію 48-годинного бігу й перший у змаганнях на шосе, вигравши чемпіонат України з 48-годинного бігу (435.446 км);

– на міжнародних змаганнях з 24-годинного бігу, які відбувалися в Польщі, фінішував другим і показав третій результат у світі за всю історію (295.363 км);

– виграв чемпіонат світу з 48-годинного бігу на біговій доріжці з найвищим світовим досягненням (410 км).

 «Найкраща легкоатлетка року»

Марина Бех-Романчук (стрибки в довжину):

– виграла чемпіонат Європи в приміщенні (6.92 м);

– посіла п’яте місце на Олімпійських іграх (6.88 м);

– посіла третє місце у фіналі «Діамантової ліги» (6.75 м);

– виграла етап «Діамантової ліги» в Гейтсхеді (6.77 м) і ще на двох етапах входила до першої трійки;

– завершила сезон на другій позиції у світовому топ-листі 2021 року в приміщенні (6.92 м) й на 16-й просто неба (6.88 м).

Ірина Геращенко (стрибки у висоту):

– виграла срібну медаль чемпіонату Європи в приміщенні (1.98 м);

– посіла четверте місце на Олімпійських іграх (1.98 м);

– виграла етап «Діамантової ліги» в Юджині (1.98 м) і була третьою в Парижі (1.95 м);

– посіла четверте місце у фіналі «Діамантової ліги» (1.96 м);

– завершила сезон на четвертій позиції у світових топ-листах 2021 року просто неба (1.98 м) й у приміщенні (1.98 м).

Марина Килипко (стрибки з жердиною):

– посіла п’яте місце на Олімпійських іграх (4.50 м);

– встановила національний рекорд України й виграла чемпіонат України (4.70 м);

– посіла дев’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (4.35 м);

– завершила сезон на 12-й позиції у світовому топ-листі 2021 року просто неба (4.70 м) й на 28-й у приміщенні (4.50 м).

Валентина Ковальська (48-годинний біг по біговій доріжці):

– виграла чемпіонат світу й установила найвище світове досягнення з 48-годинного бігу по біговій доріжці (339 км).

Юлія Левченко (стрибки у висоту):

– посіла восьме місце на Олімпійських іграх (1.96 м);

– посіла четверте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні (1.94 м);

– посіла друге місце на міжнародних змаганнях у Банській Бистриці (1.96 м);

– завершила сезон на п’ятій позиції у світовому топ-листі в приміщенні (1.96 м) й на десятій просто неба (1.96 м).

Ярослава Магучіх (стрибки у висоту):

– виграла бронзову медаль на Олімпійських іграх (2.00 м);

– виграла чемпіонат Європи в приміщенні (2.00);

– виграла молодіжний чемпіонат Європи (2.00);

– встановила рекорд Європи U23 в приміщенні, абсолютний рекорд України й рекорд України зі стрибків у висоту в приміщенні, який став третім результатом у приміщенні у світовому топ-листі всіх часів (2.06 м, Банська Бистриця, Словаччина);

– посіла друге місце у фіналі «Діамантової ліги» (2.03 м);

– виграла етапи «Діамантової ліги» в Стокгольмі (2.03 м) й Брюсселі (2.02 м) та була другою в Лозанні (1.98 м);

– завершила сезон лідеркою світового топ-листа в приміщенні (2.06 м) й на другій позиції просто неба (2.03 м).

Анна Рижикова (400 м з бар’єрами):

– посіла п’яте місце з бігу на 400 метрів з бар’єрами на Олімпійських іграх (53.48 с);

– на етапі «Діамантової ліги» в Стокгольмі встановила національний рекорд України з бігу на 400 метрів з бар’єрами й стала єдиною українкою в історії, яка вибігала дистанцію з 53 секунд (52.96 с);

– з бігу на 400 м з/б посіла третє місце у фіналі «Діамантової ліги» (53.70 с);

– на п’яти з шести етапів «Діамантової ліги», в яких брала участь, фінішувала у першій трійці;

– завершила сезон на п’ятій позиції з бігу на 400 метрів з бар’єрами у світовому топ-листі-2021 просто неба (52.96 с).

Марія Сахарук (спортивна ходьба, 20 км):

– посіла 19-те місце на Олімпійських іграх (1:34:04 год);

– виграла відкритий зимовий чемпіонат Туреччини зі спортивної ходьби на 20 км (1:28:47 год);

– займає 23-ю позицію у світовому топ-листі сезону просто неба (1:28:47 год).

Наталія Стребкова (3000 метрів з перешкодами, 3000 метрів):

– посіла дев’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні з бігу на 3000 метрів (8:54.18 хв);

– виграла срібну медаль чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій з бігу на 3000 метрів з перешкодами (9:45.56 хв);

– посіла друге місце на міжнародних змаганнях у Будапешті (9:32.05 хв);

– завершила сезон на 29-й позиції у світовому топ-листі в приміщенні з бігу на 3000 метрів (8:54.18 хв).

Вікторія Ткачук (400 метрів з бар’єрами):

– посіла шосте місце на Олімпійських іграх (53.79 с);

– посіла четверте місце у фіналі «Діамантової ліги» з особистим рекордом (53.76 с);

– посіла третє місце на етапі «Діамантової ліги» в Осло (54.62 с);

– завершила сезон на восьмій позиції у світовому топ-листі-2021 просто неба (53.76 с).

«Зірка, яка сходить» серед чоловіків (атлети віком до 20 років)

Андрій Атаманюк (середні дистанції):

– посів п’яте місце на чемпіонаті Європи з кросу в змаганнях юніорів (18:30 хв);

– посів восьме місце на юніорському чемпіонаті Європи з бігу на 3000 метрів і п’яте місце на чемпіонаті Європи з кросу у змаганнях юніорів (8:22.95 хв).

Олександр Онуфрієв (стрибки з жердиною):

– виграв бронзову медаль зі стрибків з жердиною на юніорському чемпіонаті Європи (5.44 м);

– завершив сезон на шостій сходинці світового топ-листа у віковій категорії U20 (5.44 м).

Артур Фельфнер (метання списа):

– став чемпіоном Європи серед юніорів з метання списа (78.41 м);

– виграв срібну медаль юніорського чемпіонату світу (76.32 м);

– завершив сезон лідером світового юніорського топ-листа (78.41 м).

«Зірка, яка сходить» серед жінок (атлетки віком до 20 років)

Марія Горєлова (стрибки в довжину):

– виграла бронзову медаль зі стрибків у довжину на юніорському чемпіонаті світу (6.50 м);

– посіла п’яте місце на юніорському чемпіонаті Європи (6.44 м);

– виграла юніорський чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (6.10 м);

– виграла юніорський чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні (6.07 м);

– завершила сезон на восьмій сходинці світового топ-листа у віковій категорії U20.

Світлана Жульжик (800 метрів):

– виграла срібну медаль з бігу на 800 метрів на юніорському чемпіонаті Європи (2:04.02 хв);

– виграла чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні (2:05.84 хв);

– виграла срібну медаль на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (2:04.75 хв);

– посіла п’яте місце на юніорському чемпіонаті світу (2:06.04 хв);

– виграла юніорський чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (2:07.95 хв);

– виграла чемпіонат України (2:05.24 хв) та чемпіонат України в приміщенні (2:05.55 хв).

Валерія Шоломіцька (спортивна ходьба):

– посіла четверте місце на юніорському чемпіонаті світу на дистанції 10000 метрів (48:13.05 хв);

– посіла шосте місце на юніорському чемпіонаті Європи на дистанції 10000 метрів (47:49.98 хв);

– встановила рекорди України U18 на дистанціях 5000 метрів (13:20.77 хв, Івано-Франківськ), 10000 метрів (46:20.91 хв, Львів) і 10 км (46:09 хв, Луцьк);

– у світовому юніорському топ-листі сезону займає друге місце на дистанції 5000 метрів (22:27.81 хв), третє на 3000 метрів (13:20.77 хв), третє на 10000 метрів (46:20.91 хв) і сьоме на 5 км (22:41 хв).

Найкращий тренер/тренерка року

Сергій Кохан – тренер фіналіста Олімпійських ігор, чемпіона  Європи серед молоді і єдиного 20-річного атлета в історії, який метнув молот за 80-метрову позначку Михайла Кохана.

Володимир Кравченко – тренер фіналістки Олімпійських ігор і рекордсменки України з бігу на 400 метрів з бар’єрами Анни Рижикової.

Вадим Крушинський – тренер чемпіонки Європи в приміщенні й фіналістки Олімпійських ігор Марини Бех-Романчук і бронзової медалістки юніорського чемпіонату світу Марії Горєлової (обидві – стрибки у довжину).

Ірина Пустовойт – тренерка срібної медалістки чемпіонату Європи в приміщенні й фіналістки Олімпійських ігор Ірини Геращенко та фіналістки Олімпійських ігор і чемпіонату Європи в приміщенні Юлії Левченко (обидві – стрибки у висоту).

Тетяна Степанова – тренерка бронзової медалістки Олімпійських ігор, чемпіонки Європи в приміщенні, чемпіонки Європи серед молоді й абсолютної рекордсменки України в приміщенні Ярослави Магучіх.

Найкраща команда року

Жіноча команда зі спортивної ходьби на 20 км (Ганна Шевчук, Олена Собчук, Людмила Оляновська) – виграли срібну медаль командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби.

Чоловіча команда зі спортивної ходьби на 50 км (Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Ігор Главан, Антон Радько) – виграли бронзову медаль командного чемпіонату Європи зі спортивної ходьби.

Чоловіча естафетна команда 4х100 метрів (Ерік Костриця, Андрій Васильєв, Кирило Приходько, Василь Макух) – виграли бронзову медаль молодіжного чемпіонату Європи (39.45 с).

Жіноча естафетна команда 4х400 метрів (Вікторія Ткачук, Анастасія Бризгіна, Катерина Климюк, Анна Рижикова) – посіли п’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні й побили 24-річний рекорд України в приміщенні (3:30.38 хв).

Змішана естафетна команда 4х400 метрів (Микита Барабанов, Катерина Климюк, Аліна Логвиненко, Олександр Погорілко) – виграли міжнародний Кубок з естафетного бігу в Ерзурумі з національним рекордом (3:14.06 хв – потребує ратифікації) і на Олімпійських іграх пробігли з другим результатом в історії України (3:14.21 хв).

«Найкраща легкоатлетка у категорії «Мастерс»

Наталія Росецька (вікова категорія Ж55):

– виграла три золоті медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з метання диска (30.98 м), молота (38.00 м) і списа (23.51 м);

– виграла срібну медаль зі штовхання ядра на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» (10.25 м);

– встановила чотири рекорди України у своїй віковій категорії – з метання списа (26.50 м), молота (38.00 м), ваги (11.03 м) і метального п’ятиборства (3618).

Світлана Сорочук (вікова категорія Ж50):

– виграла три золоті медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з метання диска (36.92 м), молота (32.28 м) і зі штовхання ядра (13.06 м);

– виграла срібну медаль з метання списа на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» (13.6 м);

– встановила рекорд України у своїй віковій категорії з метання ваги (12.00 кг).

Олена Шевченко (вікова категорія Ж55):

– виграла дві золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – зі стрибків у висоту (1.35 м) і зі штовхання ядра (10.82 м);

– виграла дві срібні медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – зі стрибків у довжину (3.6 м) і з метання списа (22.2 м);

– встановила рекорд України у своїй віковій категорії зі штовхання ядра (10.82 м).

«Найкращий легкоатлет у категорії «Мастерс»

Валентин Ліпіч (вікова категорія Ч55):

– виграв три золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з бігу на 100 метрів (13.22 с), зі стрибків у довжину (5.25 м) та висоту (1.55 м);

– посів четверте місце з бігу на 200 метрів (28.06 с).

Анатолій Павлішин (вікова категорія Ч70):

– виграв дві золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з бігу на 800 метрів (3:02.94 хв) і на 2000 метрів з перешкодами (9:38.6 хв).

Володимир Чернятевич (вікова категорія Ч70):

– виграв дві золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – зі стрибків у довжину (3.85 м) і з потрійного стрибка (8.94 м).