Ольга Саладуха завершила кар’єру й передала естафету юному поколінню

1407

Її називали “Білою пантерою”, а її стрибки вважали одними з найграціозніших і найкрасивіших у світі. Тендітна й водночас надзвичайно сильна духом Ольга Саладуха разом зі своїм тренером Анатолієм Бойком упродовж багатьох років творили спортивну історію не лише в Україні, а й за її межами.

Вигравши срібну медаль з потрійного стрибка на Всесвітній Універсіаді в 2005 році, Саладуха за два роки стала її переможницею. Того ж 2007-го на чемпіонаті світу в Осаці Ольга була п’ятою, а на Олімпійських іграх у Пекіні посіла сьоме місце. Наступного року вона народила доньку Діану, яка сьогодні теж займається легкою атлетикою, хоча для себе обрала відмінну від маминої дисципліну.

Саме після народження доньки почалися найбільші успіхи й у спортивній кар’єрі Саладухи – золото чемпіонату Європи в Барселоні-2010, а після нього ще дві поспіль виграні першості континенту, золото й бронза чемпіонатів світу 2011 і 2013 років, олімпійська бронза Лондона-2012, золото чемпіонату Європи в приміщенні та срібло чемпіонату світу в приміщенні, рекорд України в приміщенні…

Але далі для Ольги почалися справжні випробування, про які вона сьогодні намагається менше згадувати. Хтось поставив хрест на її кар’єрі, але були ті, хто в неї вірив і підтримував. І перш за все, сама спортсменка та її тренер. Ольга подолала всі труднощі й у 2019 році знову піднялася на п’єдестал чемпіонату Європи в приміщенні, вигравши бронзу, а того ж року на чемпіонаті світу стала п’ятою, показавши найкращий результат серед усіх європейських атлеток.

Перед Олімпійськими іграми в Токіо Саладуха заявила про те, що цей сезон буде останнім у її кар’єрі. А 22 січня, в День Соборності України, вона офіційно й урочисто попрощалася зі спортом і передала естафету юному поколінню, організувавши й уперше провівши свої змагання – “Кубок Білої пантери”.

Стільки гостей, як на святі на честь Ольги Саладухи, київський легкоатлетичний манеж на Березняках, певно, ще не бачив. Тут були й відомі спортсмени, й політики, й спортивні керманичі, і юні атлети, й журналісти, й вболівальники… “Відчуваю такий же мандраж, як на змаганнях”, – писала у своїх соцмережах призерка чемпіонату світу в приміщенні Тетяна Петлюк. І схожі відчуття були не лише в неї, адже всі прийшли з єдиною метою – подякувати Ользі за її блискучу кар’єру, побути з нею у цей день і розділити незабутні емоції.

Пригадуючи про те, як прийшла в легку атлетику, Ольга розповіла, що побачивши доріжки й сектори, одразу зрозуміла, що це її світ, який потім перетворився на Всесвіт. Вона також пригадала, як, побачила на День народження у якості подарунку легкоатлетичне взуття, як і досі пам’ятає ті відчуття і як сказала собі, що стрибатиме так далеко, як ніхто й ніколи. А сьогодні вона, вже велика пантера, робить усе для того, аби об’єднати дітей, надихнути й мотивувати їх займатися спортом. І в якості одного з подарунків для найкращих з них стали саме на ваучери на спортивне взуття.

Досить символічно, що першими починали змагання стрибунки у висоту U14, серед яких була й донька Ольги Саладухи Діана Костюк. І саме вона перемогла з результатом 1.45 м і виграла кубок Білої пантери.

Участь у Кубку Білої пантери взяли юнаки й дівчата 2007-2008 та 2009-2010 років народження, які змагалися з усіх стрибкових дисциплін – стрибків у довжину, висоту, потрійного та з жердиною. Ознайомитися з усіма результатами можна ТУТ.

Попередня статтяПризначено дату позачергової Конференції ФЛАУ
Наступна статтяДо 90-річчя фіналістки Оліміпйських ігор і відомої журналістки Людмили Радченко