На юнацькому чемпіонаті України в приміщенні встановлено національний рекорд U18 з семиборства

1775

4-6 лютого в Сумах відбувся юнацький чемпіонат України в приміщенні.

Спринт

Нікіта Маслюк продовжив серію успішних виступів на юніорських змаганнях перемогою з бігу на 60 метрів на чемпіонаті України серед юнаків і дівчат. При цьому атлет з Сумської області встановив особистий рекорд – 7.06 с. У дівчат найшвидшою була Анна Гордіюк (7.64 с).

Максим Романов упевнено виграв фінал з бігу на 400 метрів (50.65 с) і додав до свого здобутку також срібло з бігу на 200 метрів (22.87 с). Переміг Володимир Лісіцький (22.74 с). У дівчат 400-метрівку виграла Ольга Машанєнкова (57.65 с), а з бігу на 200 метрів першою фінішувала Аліна Розовенко (25.26 с).

Кирило Лампіцький з особистим рекордом (7.99 с) став чемпіоном України серед юнаків з бігу на 60 метрів з бар’єрами. У дівчат єдиною, хто вибігла з дев’яти секунд і зробила це надзвичайно впевнено, була Марія Кібець (8.85 с). Вона й виграла золото.

Зазначимо, що всі ці атлети й атлетки встановили особисті рекорди у фіналах.

І юнаки, й дівчата традиційно змагалися з естафетного бігу 100+200+300+400 метрів. Серед юнаків перемогла команда Сумської області в складі Михайла Ковша, Нікіти Маслюка, Богдана Карпенка й Максима Романова – 2:02.83 хв.

У дівчат перемогла естафетна команда Житомирської області в складі Єлизавети Шваб, Аліни Розовенко, Крістіни Новарчук і Олександри Любанської (2:21.74 хв).

Види витривалості

Переможцем з бігу на 800 метрів став атлет, якому лише 14 років. Андрій Шимчук був єдиним, хто вибіг дистанцію з двох хвилин – 1:58.66 хв (РВ). У дівчат першою була 15-річна Вікторія Бондаренко (2:27.28 хв).

Вікторія Бондарєва (4:52.32 хв) і Станіслав Дряпко (4:12.71 хв, РВ) стали переможцями з бігу на 1500 метрів. Дряпко також найшвидше подолав 2000 метрів з перешкодами (6:07.59 хв, РВ). У дівчат стипль виграла Дар’я Дубенець (7:08.11 хв, РВ).

Дистанцію 3000 метрів виграли Артем Онищенко (9:11.08 хв) та 15-річна Софія Гордійчук (10:35.15 хв).

Вікторія Діжак (13:49.32 хв, РВ) перемогла зі спортивної ходьби на 3000 метрів, а Роман Горбачов – на 5000 метрів (22:02.80 хв).

Стрибки

Іван Литовченко (2.01 м) і Марина Ковтунова (1.71 м) перемогли зі стрибків у висоту.

Ілля Бобровник підтвердив свій клас і переміг зі стрибків з жердиною, повторивши особистий рекорд 4.90 м. Виправдала покладені на неї сподівання й Антоніна Терещенко, вигравши золото з результатом 3.80 м.

Нікіта Маслюк додав до двох “бігових” золотих медалей ще одну перемогу зі стрибків у довжину, надзвичайно впевнено вигравши з результатом 7.20 м. У дівчат Марія Панченко на шість сантиметрів випередила Анну Коваленко й перемогла з результатом 5.62 м (РВ). Коваленко, у свою чергу, стрибнула на один сантиметр далі, ніж Дарина Федотова.

Статус фаворитки змагань з потрійного стрибка підтвердила Альона Часс (12.60 м). У юнаків Дмитра Лесенка й Олександра Проценка розділили десять сантиметрів – 13.83 і 13.73 м відповідно. Обоє встановили особисті рекорди.

Метання

Максим Лебедюк виграв кваліфікацію зі штовхання ядра з особистим рекордом (15.91 м), а згодом, у фіналі, поліпшив результат і переміг з новим найкращим досягненням у кар’єрі – 16.15 м.

За таким же сценарієм розгорталися й змагання серед дівчат, де чемпіонкою стала Ангеліна Шепель – 13.27 м у кваліфікації і 13.59 м у фіналі.

Багатоборство

Змагання п’ятиборок впевнено виграла Альбіна Зайцева (3539 очок), а змагання семиборців і взагалі завершилися юнацьким рекордом України у виконанні Антона Нагорняка з Вінницької області (тренери В.І. Мороз і В.Ф. Постемський) – 4994 очка. По видах атлет показав такі результати: 60 м – 7.32 с (РВ), довжина – 6.73 м (РВ), ядро – 15.60 м (РВ), висота – 1.87 м (РВ), 60 м з/б – 8.42 с, жердина – 3.30 м (РВ), 800 м – 3:01.62 хв.

Попередній рекорд належав ще одному атлету з Вінницької області Богдану Колесніку (4988 очок, 2019 рік).

Всього участь у змаганнях взяли 559 атлетів і атлеток з 24 областей України та міста Києва. Найбільше очок до загального заліку команд принесли спортсмени й спортсменки з міста Києва (688). – Житомирська (672) й Дніпропетровська області (656) – друга й третя відповідно. Всі результати змагань – ТУТ.

Попередня статтяЛегкоатлетичний вік-енд: Магучіх відкриває сезон, Лобан встановлює особистий рекорд