До уваги атлетів і атлеток! Вибори до Комісії атлетів Світової легкої атлетики

1001

На чемпіонаті світу-2022 з легкої атлетики, який відбудеться в Юджині, його учасники оберуть шість членів Комісії атлетів Світової легкої атлетики, які приєднаються до неї й працюватимуть наступні три роки.

Комісія атлетів є частиною процесу ухвалення рішень Світової легкої атлетики. Вона може давати поради Раді щодо питань, пов’язаних з атлетами, та виступає з’єднуючою ланкою між спортсменами й Світовою легкою атлетикою.

Всього до Комісії входять 18 членів: 12 з них обираються атлетами на чемпіонатах світу кожні два роки (по шість), ще шістьох обирає Рада Світової легкої атлетики (один раз на чотири роки).

Атлетів обирають строком на чотири роки. Проте через перенесення чемпіонату світу з 2021 на 2022 рік атлети, яких оберуть у Юджині, працюватимуть упродовж трьох, а не чотирьох років (до чемпіонату світу-2025).

Максимальний термін, упродовж якого атлет може перебувати в комісії, три строки (12 років).

До Комісії атлетів Світової легкої атлетики може входити не більше одного представника від національної федерації.

Вимоги до кандидата/кандидатки:

– бути членом національної федерації;

– бути номінованим національною федерацією;

– досягти 18-річного віку;

– змагатися хоча б на одному з двох останніх чемпіонатів світу (2017 і/або 2019), або на останніх Олімпійських іграх (Токіо), або бути учасником чемпіонату світу, на якому відбуватимуться вибори (Юджин, 2022);

– добре розмовляти й розуміти англійську (саме ця мова є робочою мовою Комісії атлетів і нею ведуться всі засідання!);

– відповідати правилам перевірки Світової легкої атлетики.

Вимоги до кандидата/-ки для перевірки:

– відповідати високим стандартам поведінки й добросовісності, як це вимагається на цій позиції;

– хороша репутація;

– відсутність конфлікту інтересів.

Також перевірятимуть, чи був атлет суб’єктом розслідувань чи дисциплінарних санкцій; чи дотримувався закону; чи був суб’єктом якоїсь публічної справи, що може мати негативний вплив.

Тож якщо ви побачили, що відповідаєте всім вимогам Світової легкої атлетики, не мали проваджень і бачите в собі сили й бажання працювати в її Комісії, до 21 лютого повідомте про це голову Комітету атлетів ФЛАУ Наталію Добринську, представника Комітету від вашого виду або напишіть відповідний лист на електронну адресу media@uaf.org.ua. Комітет атлетів ФЛАУ розгляне всі кандидатури, які відповідатимуть вимогам, і обере ту, яку ФЛАУ (після подальшого затвердження) номінує для участі в Комісії атлетів Світової легкої атлетики.