Легкоатлетичний вік-енд: два національні рекорди й призові місця українців

1258

15 травня стало по-справжньому рекордним днем для легкоатлетичної України.

Вихованець В’ячеслава Римка Артур Фельфнер в Оффенбурзі метнув спис на 83.28 м, що стало не лише національним юніорським рекордом України, а й четвертим результатом в історії серед атлетів U20 у Європі.

Попередній рекорд України дорівнював 78.77 м. Його встановив Максим Богдан 20 липня 2013 року в Рієті.

Переміг на змаганнях в Оффенбурзі німець Андреас Гофманн (86.25 м), який повертається до змагань після травми. Його співвітчизник Йоганнес Феттер другий (85.64 м). Першу трійку замкнув литовець Ґатіс Чакс (83.66 м), а Артур Фельфнер став четвертим.

У змаганнях серед атлетів і атлеток U18 Дарина Ковгар була другою з метання 500-грамового списа (47.67 м), а Станіслав Клочко посів шосте місце з метання списа (700 г) з результатом 59.38 м.

***

Ще один рекорд, цього разу з 24-годинного бігу серед жінок, встановила Олена Шевченко. На змаганнях у Паб’яніце (Польща) в рамках змагань UltraPark Weekend вона за добу подолала 240.43789 км. Попередню статистику найкращих результатів українок у цій дисципліні можна переглянути тут.

Шевченко посіла друге місце. А перемогу здобула полька Александра Нівінська (255,58748 км).

Результати Фельфнера й Шевенко потребують традиційної процедури ратифікації для того, щоб офіційно бути визнаними національними рекордами України.

***

14 травня участь у змаганнях у Відні взяли Аліна Шух і Валерія Мухоброд. Нагадаємо, що Шух минулого сезону була прооперована й зараз лише повертається до змагань. В Австрії вона метала спис і з результатом 47.92 м посіла четверте місце. Мухоброд стала шостою (37.50 м). Таку ж позицію Валерія посіла зі стрибків у довжину (5.04 м).

Ще кілька стартів за участю українців минулого вік-енду відбулися в Польщі. Альона Часс перемогла з потрійного стрибка в Єлєнья Ґорі (12.03 м). Анастасія Костирко була першою зі стрибків з жердиною в Лодзі (3.50 м). Дар’я Токарєва фінішувала першою на дистанціях 400 (57.91 с) і 800 метрів (2:11.64 хв) в Любліні, а Тетяна Дмитренко була третьою зі штовхання ядра серед атлеток U18 у Хожуві (10.18 м).