Валерія Шоломіцька – переможниця юніорського чемпіонату США!

1737

«Вдячна Федерації легкої атлетики США та особисто її президенту Віну Лананна за запрошення мене й моїх учениць – Валерії Шоломіцької і Юлії Петрик – для участі в юніорському чемпіонаті. Це вперше в історії національних чемпіонатів США, коли в його рамках дозволили змагатися спортсменам іншої країни. Дякую за цей важливий історичний момент для нашої держави», – написала в своєму Instagram тренерка Олена Борисюк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lena Borysiuk (@lena_borysiuk)

Історична не лише для України, а й для США спортивна подія сталася 24 червня. Першою з учениць Олени Борисюк на старт вийшла Валерія Шоломіцька. На командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, який у березні відбувався в Омані, вона була єдиною, хто представляв Україну. Та подія не залишила байдужими, певно, жодну причетну до легкої атлетики людину – від уболівальників до керівників виду спорту. А те четверте місце Валерії стало для всіх нас дорожчим за будь-яке золото.

Попереду в Шоломіцької виступ на чемпіонаті світу U20 у Калі, а на шляху до нього Валерія вкотре продемонструвала, що є однією з найсильніших скороходок світу в своїй віковій категорії. На юніорському чемпіонаті США вона майже три хвилини виграла у найближчої переслідувачки й перемогла зі спортивної ходьби на 10000 метрів (46:46.97 хв). У срібної медалістки, Анджеліки Гарріс, 49:29.73 хв.

На цьому виступи українок на стадіоні в Юджині, який менше ніж за місяць прийматиме дорослий чемпіонат світу з легкої атлетики, не завершуються. Попереду змагання Юлії Петрик з бігу на 1500 метрів.

Попередня статтяСклад команди для участі в чемпіонаті Європи U18 з легкої атлетики
Наступна статтяДуель Шуміка й Банзерука, відкриття сезону Мусієнком та інші події змагань у Луцьку