Особисті рекорди, місця поряд з п’єдесталом та виходи у фінал, або виступи українців у перші дні Європейського юнацького олімпійського фестивалю

1732
Фото (c)eyof2022.com

25 липня в боротьбу за медалі Європейського юнацького олімпійського фестивалю вступили легкоатлети. Поки що українці не виграли нагород у Банській Бистриці, проте зробили кілька кроків до цього, пробившись до фіналів у своїх дисциплінах. А декому з них вдалося ще й установити особисті рекорди.

Роман Горбачов посів четверте місце зі спортивної ходьби на 5000 метрів, встановивши при цьому найкраще досягнення в кар’єрі (22:16.43 хв). Поза конкуренцією тут був іспанець Даніель Морено Монфорт, який став єдиним, хто вийшов з 22 хвилин, при цьому зробив це надзвичайно впевнено – 21:22.02 хв.

Четвертим був також Артем Черкашин з метання молота, а показані ним 68.35 м стали до того ж його особистим рекордом. Матвій Чауш також з новим РВ (1.95 м) посів п’яте місце зі стрибків у висоту.

Ольга Машанєнкова встановила особистий рекорд з бігу на 400 метрів з бар’єрами (60.97 с) й, фінішувавши другою у своєму забігу, впевнено кваліфікувалася до фіналу.

Найкраще досягнення в кар’єрі продемонструвала й Софія Гордійчук з бігу на 1500 метрів (4:40.13 хв), що дозволило їй пройти до фіналу.

Фінал з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед дівчат відбудеться сьогодні, 28 липня, а з бігу на 1500 метрів – 30 липня.

Марія Стрєлець у першій спробі штовхнула ядро на 13.63 м й за добором подолала кваліфікацію у своїй дисципліні. Змагатися за медалі вона буде 29 липня.

Аліна Розовенко з результатом 25.73 с вийшла до півфіналу з бігу на 200 метрів, де пробігла дистанцію за 26.14 с. На жаль, для виходу до фіналу українці цього не вистачило.

Ксенії Луценко не вдалося подолати кваліфікацію зі стрибків у довжину. З результатом 5.24 м вона зупинилася лише в кроці від атлеток, які продовжили боротьбу на фестивалі.

Дар’я Дубенець у першому колі змагань з бігу на 800 метрів показала час 2:18.45 хв, чого забракло для його подолання. Не вдалося пройти далі й Анні-Марії Хіміч, яка змагалася з бігу на 400 метрів (59.07 с). Результату 12.47 с не вистачило й Діані Мирошніченко для виходу у півфінал з бігу на 100 метрів, а Володимир Лісіцький, на жаль, не зміг продовжити боротьбу за медалі з бігу на 200 метрів (22.89 с).

28 липня боротьбу за нагороди Європейського юнацького олімпійського фестивалю почали семиборки. Альбіна Зайцева вже у першому виді – бігу на 100 метрів з бар’єрами – встановила особистий рекорд (14.57 с). Після цього харків’янка стрибнула на 1.68 м у висоту. У вечірній частині програми семиборки штовхатимуть ядро й бігтимуть 200 метрів, а 29 липня змагатимуться зі стрибків у довжину, метання списа та бігу на 800 метрів.

З результатами Європейського юнацького олімпійського фестивалю можна ознайомитися ТУТ.

Попередня статтяМарина Бех-Романчук – у вісімці найсильніших на чемпіонаті світу
Наступна статтяОльга Машанєнкова – переможниця Європейського юнацького олімпійського фестивалю