Змагання в Одерцо, або як італійське містечко допомогло українським атлетам під час війни

1485

17 вересня в Одерцо (Італія) відбулися традиційні змагання з бігу на 5 км серед юніорів та на 3 км серед юніорок. Українську команду представляли шість атлетів – Василь Войтюк, Роман Войтюк, Олександр Мустафаєв, Тетяна Когут, Юлія Петрик та Емілія Осман.

Одерцо стало одним з міст, які гостинно відчинили свої двері для українських легкоатлетів з початку війни. Тут упродовж півріччя перебували українські атлети й атлетки віком від 13 до 23 років. Вони мали змогу тренуватися, брати участь у змаганнях, вивчати мову та, головне, залишатися весь цей час у безпеці. Муніципалітет міста надав усі необхідні для комфортного перебування умови.

Серед українських легкоатлеток, які перебували в Італії, були, зокрема, Тетяна Когут та Тетяна Чорновол. Тут вони змогли підготуватися до сезону й виконати нормативи для участі в чемпіонаті світу U18, який на початку серпня відбувся в Калі.

«Ми щиро вдячні всім, хто допомагає нашим спортсменам і тренерам з початку війни. Серед цих країн є Італія, зокрема місто Одерцо. Одним з тих, хто особливо тепло поставився тут до нашої команди, був організатор юніорських змагань з бігу на 3 і 5 кілометрів Джузеппе Зоні, який став за цей час чи не другою сім’єю для юних атлетів і, коли тим настав час рушати додому, прощався з ними зі сльозами на очах», – розповіла генеральна секретарка ФЛАУ Іоланта Хропач.