Андрій Атаманюк – у топ-20 чемпіонату Європи з кросу, або як виступили українці в П’ємонті

1336
Фото (c)European Athletics

Підйоми й спуски – те, про що говорили атлети ще під час знайомства з трасою чемпіонату Європи з кросу, який 11 грудня відбувся в П’ємонті (Італія). Проте не лише вони вразили спортсменів, а й те, як винахідливо організатори підійшли до створення маршруту, проклавши його частину… через замок.

Україна була представлена атлетами й атлетками в усіх дисциплінах, крім змішаної естафети. А очолював команду Сергій Лебідь – без перебільшення, справжня легенда цього виду легкоатлетичної програми. Свого часу він дев’ять разів вигравав чемпіонати Європи з кросу.

Як і минулого року, найвище місце серед українців посів Андрій Атаманюк. Але якщо в 2021-му він виступав ще серед юніорів, то цього року змагався вже з атлетами вікової категорії U23 й у цій компанії зумів потрапити до двадцятки найсильніших на континенті, ставши 19-м. Дистанцію 7662 м він подолав за 24:45 хв. Василь Сабуняк став 72-м (26:44 хв). Андрій Краковецький фінішував у десяти секундах позаду з 74-м результатом, а Ілля Кунін не зміг завершити дистанцію. Переможний дубль оформили британці Чарльз Гіккс (23:40 хв) і Закарія Махамед (23:48 хв). Велика Британія та Північна Ірландія виграли й командні змагання, а українці посіли в них 12-те місце.

У жінок у віковій категорії U23 найшвидше 5722 м пробігла італійка Надя Баттоклетті (19:55 хв). Українки Іванна Потапчук (22:30 хв) і Катерина Онісімова (25:19 хв) фінішували на 45-му і 57-му місцях відповідно.

У змаганнях серед юніорок Україна посіла дев’яте місце в командному заліку, а перемогу тут здобули іспанки. В індивідуальних змаганнях золото також завоювала іспанка – Марія Фореро (3812 м – 13:04 хв). До першої тридцятки потрапили відразу дві українки – Уляна Рачинська, яка стала 21-ю (13:51 хв), і Тетяна Когут, яка фінішувала 28-ю (14:00 хв). Тетяна Чорновол у підсумку була 61-ю (14:32 хв).

У змаганнях серед юніорів переміг британець Вілл Барнікоат, який подолав 5722 м за 17:40 хв. Українець Дмитро Торгачов на фініші був 56-м (19:00 хв).

Завершувався чемпіонат Європи з кросу змаганнями серед чоловіків і жінок, де в обох дисциплінах попереду були представники Норвегії. Якоб Інґебріґтсен підтвердив статус фаворита, перемігши з бігу на 9572 м з часом 29:33 хв. У той же час у жінок незадовго до фінішу Кароліне Бйеркелі Грьовдал все ж вирвала перемогу в німкені Констанце Клостергальфен. Атлетки подолали 7662 м за 26:25 хв і 26:29 хв відповідно. Українці Дмитро Сірук (32:46 хв) та Марина Немченко (30:06 хв) посіли 66-те й 58-ме місця у своїх дисциплінах.

З усіма результатами змагань можна ознайомитися ТУТ.