Легкоатлети зібрали 47.560 грн на ЗСУ та завершили чемпіонат України у приміщенні 

959
фото: Кубанов Павло

Вчора у місті Київ пройшов завершальний змагальний день чемпіонату України серед молоді та дорослих у приміщенні. Ранок був насичений фінальними забігами, стрибками та естафетними дебатами між областями країни. 

Найбільш видовищним видом став чоловічий потрійний стрибок, де перемогу здобув  Владислав Шепелєв, який встановив особистий рекорд 16.18 та перевершив свій попередній результат на 22 см. Для Влада це була перша перемога на дорослому чемпіонаті у приміщенні, але останні 2 роки він стабільно брав і золото, і призові місця на дорослих чемпіонатах на повітрі. 

У фіналі на 200 метрів змагався досвідчений Данило Даниленко та Гладкий Дмитро. Цікаво, що Данило не спеціалізується на цій дистанції, але вчора вирішив бігти її, оскільки мав довгий сезон та за рейтинговою системою, вигравши чемпіонат України, забрав би стільки ж очок, як за п’яте місце на європейських змаганнях. Щоправда, золото спортсмен отримав не відразу. Даниленко став другим у фінальному забігу, а Дмитро Гладкий переможцем. Але після фінішу Гладкого дискваліфікували за порушення правил під час дистанції, тож переможцем став Даниленко. 

Жіночі 3000 метрів з перешкодами виграла Богдана Семьонова. Нагадаємо, що останній раз Семьонова бігла стипль у приміщенні у 2017 році, в юніорському віці. Але сьогодні знов вирішила спробувати свої сили і виборола золоту медаль з результатом 10:27.19. Як зазначає сама Богдана: “На двох дистанціях встановила особисті рекорди. До змагань готувалася сама і вважаю, що виступила непогано. Але завжди можна краще. Щоб було краще треба мати для цього умови, які я наразі прагну створити, щоб виступати за Україну та показувати результати європейського та світового рівня”. 

Невелика суперечка сталася між бігунами на 1500 метрів. Щоправда, вже після фінішної лінії. Перемогу на дистанції здобув Ілля Кунін з новим особистим рекордом 3:48.43. Другим став Андрій Краковецький — 3:49.30. Хлопці мали вести один одного по 400 метрів, але Іллі на це не вистачило сил. Тому вже після перших 400 метрів лідерство забрав Краковецький і зберігав його до останніх 100 метрів. Після, на фінішну пряму вийшов Ілля та виграв у Андрія. У флеш-інтерв’ю Кунін розповів, що планувалося трохи інакше, але сил по дистанції було замало. Перед суперниками за недотримане слово вибачився. 

У жіночому естафетному бігу 4х400 в черговий раз перемогла команда міста Київ, в складі: Тетяна Мельник, Наталія Пироженко-Чорномаз, Вдовиченко Дар’я та Науменко Поліна. Дівчата розповіли, що біг пройшов гладко, а передачі були чистими. Перемогою задоволені і на рекорди фанатам варто чекати на літніх стартах. Серед чоловіків переможцями стали команда Сумської області: Швець Євген, Романов Максим, Нечипоренко Андрій, Погорілко Олександр.

З найважливіших новин — цей чемпіонат спортсмени та ФЛАУ присвятили пам’яті всім загиблим янголам спорту та героям України. На честь цього ми разом зі спортсменами влаштували збір донатів на підтримку ЗСУ та зібрали 47.560 грн. Найбільший донат складав 10.000 грн від двох легкоатлетів з витривалості. Наступний і заключний дорослий зимовий старт — чемпіонат України в приміщенні серед юнаків, юніорів, молоді та дорослих з легкоатлетичних метань пройде 24 лютого.