Геращенко не відбирається, Стребкова не виконує норматив: Другий день чемпіонату України в приміщенні

2256
фото: Кубанов Павло

Яскравий на неоднозначні емоції, вчора минув другий змагальний день головного зимового чемпіонату України у приміщенні. За перемоги у різних видах змагалися топові українські атлети: Наталя Стребкова, Юлія Левченко, Ірина Геращенко, Катерина Табашник, Євгенія Прокоф’єва, Катерина Карпюк-Климюк, Кищенко Юрій, Миронець Олег, Петрук Роман та інші. 

Справжня драма розгорнулася у секторі з жіночих стрибків у висоту. Одна з лідерок цього сезону Ірина Геращенко не відібралася на чемпіонат Європи, який відбудеться у Стамбулі. Іра без проблем долала всі спроби, починаючи з висоти 179 см до 194 см. Але 196 см підкорити не вдалося. А оскільки на чемпіонат Європи може поїхати тільки 3 спортсменок, а Ярослава Магучіх звільнена від відбору, то змагання проходили за 1 та 2 місце. Перше місце забрала Юлія Левченко з результатом 196 см. Друге Катерина Табашник також з результатом 196 см. Обидві висотниці встановили SB та вибороли поїзду у Стамбул. 

Левченко свою перемогу прокоментувала так: “Важко сказати, чи задоволена виступом. Ніби я дуже рада, але водночас дуже засмучена, що Ірі не вдалося відібратися. Дуже змішані відчуття через це”. 

Цікавою була і боротьба у чоловічих фіналах на 800 метрів. Запеклу гонку вели Олег Миронець, Владислав Фінчук та Юрій Кіщенко. Фінчук почав надшвидке фінішне прискорення за 250 метрів і здавалось, що перемога за ним. Але Миронець вирвав золоту медаль за 50 метрів до фінішу. Юрій Кищенко теж планував вигравати забіг, але на останньому віражі зіштовхнувся з Миронцем та втратив швидкість. Результат переможця з бігу на 800 метрів — 1:53.17. 

Також фінішну боротьбу на жіночих 800 метрах  для постійної чемпіонки України серед молоді, а останнім часом і серед дорослих — Світлани Жульжик, нав’язала Вдовиченко Даша. Але виграти їй не вдалося. Жульжик показала результат 2:09.38, Вдовиченко — 2:09.72. Обидві спортсменки виступом незадоволені.

Не обійшлося і без інтриг. Наталя Стребкова, яка щойно спустилася з Кенії, за чутками, мала виконувати норматив з бігу на 3000 метрів — 8.48. А також замовила пейсера Людмилу Даниленко, яка мала б її на цей час провести. Стребкова хоч і фінішувала перша, але показала результат 9:21.84, що сильно гірше ніж її особистий — 8:54 та набагато слабше ніж відбірковий час. Наталя розповіла, що ніякого нормативу і не планувалося, і вона знала, що на Європу цього разу не поїде. А також поділилася планами на весну: змагання в Парижі та Альбуфейрі. 

Золоту медаль в черговий раз забрала Катерина Карпюк-Климюк. Катя показала кращий результат у сезоні — 54.17. Друге місце посіла Орлова Анна — 54.48, третьою стала Пироженко-Чорномаз — 55.11.

Також змагальну програму закінчили багатоборці, які традиційно після виступу, пробігли після змагальне коло разом. Більш того, на цей раз пліч-о-пліч бігли і жінки, і чоловіки. Видовище можна переглянути у нас на сторінці Instagram.

Підсумуємо. Золоті медалі у другий змагальний день забрали:

Нерубальщук Ірина — стрибки у довжину — 6.38
Наталя Стребкова — 3000 метрів — 9:21.84
Жульжик Світлана — 800 метрів — 2:09.38
Карпюк-Климюк Катерина — 400 метрів — 54.17 SB
Юлія Левченко — стрибки у висоту — 196 SB
Зайцева Альбина — п’ятиборство (юніорки) — 3770
Лобан Юлія — п’ятиборство (жінки) — 4468

Петрук Роман — стрибки у висоту — 2.26 РB
Ростикус Роман — 3000 метрів — 8:16:48 SB
Миронець Олег — 800 метрів — 1:53.17
Ісаченков Ярослав — стрибки у довжину — 7.64
Погорілко Олександр — 400 метрів — 47.59
Басалай Владислав — семиборство (юніори) — 4715
Адамчук Вадим — семиборство (чоловіки) — 5150 

Нагадаємо, що наразі проходить збір на підтримку ЗСУ і вчора нам вдалося зібрати ще 10.000 грн силами спортсменів та глядачів. Сьогодні пройде заключний день змагань і закликаємо всіх донатити, щоб допомогти Збройним силам України наблизити перемогу. 

Попередня статтяКоваленко плаче, Плотіцина радіє, Онуфрієв шукає нові жердини: Чим відзначився перший день чемпіонату України у приміщенні
Наступна статтяЛегкоатлети зібрали 47.560 грн на ЗСУ та завершили чемпіонат України у приміщенні