«Мастерз»: світовий рекорд і 22 медалі українських ветеранів на чемпіонаті світу в приміщенні

2043
Фото зі сторінки Валентини Крепкіної у соціальних мережах

Все менше часу залишається до старту золотої серії Світового континентального туру, а з ним – і набору обертів для всього літнього сезону. А тим часом змагання тривають і українські легкоатлети продовжують виступати в національних і міжнародних змаганнях з бігу по шосе, спортивної ходьби та кросу. Не стали винятком і ветерани, які успішно представили Україну на чемпіонаті світу з легкої атлетики в приміщенні (26 березня – 1 квітня).

Участь у чемпіонаті світу взяли атлети з 88 країн. Україну представляли 73 спортсмени й сім разів на їхню честь звучав національний гімн. У медальній таблиці наша команда з сімома золотими, сімома срібними й вісьмома бронзовими нагородами посіла 16-те місце. Найбільший урожай нагород зібрали американці – 234 медалі, 74 з яких найвищої проби. Але за кількістю золотих їх випередила Польща, яка й виграла медальний залік – 202 медалі, з яких 83 золоті, 67 срібні й 52 бронзові.

Особливої уваги заслуговує виступ Антоніни Тишко, яка встановила світовий рекорд зі спортивної ходьби на 3000 метрів у приміщенні у віковій категорії W75 (жінки 75). Українка подолала дистанцію за 20:02.27 хв. Загалом на чемпіонаті світу в Польщі було встановлено 25 світових рекордів.

Тишко також виграла золото зі спортивної ходьби на 10 км ( 1:09:26 год).

Чемпіонкою світу з метання списа у віковій категорії W40 стала Тетяна Остапчук, яка працює вчителькою фізичного виховання на Рівненщині й для якої цей чемпіонат світу став першим у кар’єрі. На заключну, шосту спробу вона виходила, посідаючи друге місце, проте у вирішальний момент вирвала перемогу, ставши єдиною, хто метнув спис за 35 метрів – 35.45 м.

У цій же дисципліні, але у віковій категорії W45 не було рівних Лілії Аполосовій, одній з лідерок нашої команди. Вона захопила лідерство вже в першій спробі (38.64 м) й з цим результатом зрештою завоювала золото. У найближчої суперниці, польки Йоанни Ціолковської (35.84 м), вона виграла майже три метри.

Вкотре підтвердила статус однієї з найсильніших атлеток світу й Світлана Сорочук, яка у віковій категорії W55 виграла золото з метання диска (34.49 м) та срібло зі штовхання ядра (12.84 м).

Тетяна Насонова (W45) поповнила скарбничку своїх нагород золотом зі штовхання ядра, де стала єдиною, хто показав результат понад 14 метрів (14.14 м) і бронзою з метання ваги (13.21 м).

Зазначимо, що змагання з довгих метань відбувалися просто неба, а вага снарядів відрізнялася в залежності від вікової категорії.

У секторі для стрибків у висоту Валентина Хоміцька (W40) виграла срібну медаль (1.60 м), показавши однаковий результат з полькою Анною Плонка, але на відміну від суперниці використала на цій висоті більше спроб і саме за цим показником поступилася їй.

Віктор Недибалюк (М65) виграв срібло з півмарафону (1:23:08 год) й бронзу з кросу на дистанції 8 км (32:55 хв).

Микола Онищук (М70) став другим з метання 500-грамового списа (38.56 м), Іван Файчак (М80) – з бігу на 60 метрів з бар’єрами (14.98 с), а Орест Булак (М35) – з потрійного стрибка (14.64 м).

Бронзові медалі Україні принесли Людмила Пушкіна (W55) з півмарафону (1:32:51 год) й бігу на 10 км (42:26 хв) та Ольга Бевзюк (W80) з бігу на 10 км (1:20:56 год).

Також маємо командну перемогу з півмарафону серед чоловіків (М65), командне срібло з півмарафону серед чоловіків (М60) і командні бронзи з півмарафону серед жінок W55 та кросу на дистанції 8 км серед чоловіків (М65).

З усіма результатами чемпіонату світу в категорії «Мастерз» у приміщенні можна ознайомитися ТУТ.