Підсумки чемпіонату України з гірського бігу

953

В суботу в м. Сколе пройшов чемпіонат України з гірського бігу (вгору-вниз). За золоті медалі змагалися спортсмени та любителі з різних регіонів. Також на дистанції 12 км був помічений відомий український марафонець Олександр Сітковський, який є учасником 4-х олімпійських ігор і має PB 2:09.14. Він став 3-м у категорії чоловіки. 

А ось золота медаль на дистанції 12 км з перепадом висоти у 650 метрів дісталася Ченікало Олександру. Спортсмен подолав дистанцію за 59.31 і детально розповів про свою дисципліну і мотивацію в ній: 

Скажіть, що для вас є гірський біг? Обрати таку дисципліну — треба дуже кохати біль.

Гірський біг —це природа, це відчуття себе частиною природи, адже коли ти біжиш ти знаходишся в епіцентрі всього. Так безумовно це нелегко, але ці відчуття допомагають тобі подолати цей біль.

Як і яким чином ви ведете підготовку? Який об’єм і на що найбільше робиться опір?

90% тренувань я відпрацьовую по перетнутій місцевості і всього 10% це якісь роботи на швидкість на стадіоні. Об’єм залежить від мезоциклу, зазвичай 9-14 годин на тиждень. Опір роблю на швидкі вибігання в підйом та темпові тренування по перетнутій місцевості, також виїжджаю в гори, щоб максимально імітувати умови змагань.

Як давно ви в бігу і чи пробували себе в інших дисциплінах?

Починав свою спортивну кар’єру з лижних перегонів (бігові лижі) тренувався близько 12 років, вони мені дали хорошу базу загалом. Вони дуже добре розвивають силову витривалість, певно тому, біль для мене — це звично. Так, я пробував інші дисципліни легкої атлетики та регулярно змагаюся в них. В них у мене несерйозні (як для проф спортсмена) результати: 3000м — 8:53, 10к — 31:50, напівмарафон — 1:09:45.

Як гадаєте, чи є шанси в трейлу та гірського бігу в Україні?

Так, у нас є багато трас для цих дисциплін. Але проблема в тому, що трейл та гірський біг не мають хорошого фінансування навіть на комерційних змаганнях, грошових винагород майже ніколи немає, тому і сильних учасників не багато, але серед любителів трейл та гірський біг останній часом набирає популярність. Якщо «прийдуть» гроші в ці дисципліни, їхній розвиток швидко піде вгору.

Який етап найважче з моральної та фізичної сторони?

Я б це об‘єднав в одне, тому що для мене, морально це перетерпіти фізичний біль в ногах коли вже «залило» так що важко рухатись, але ти продовжуєш бігти, бо знаєш, що зараз підйом закінчиться і вже буде легше.

Щоб порадили всім хто хоче почати бігати такі дистанції?

Для початку, порадив би покращити свої результати в «гладкому» бігу, вдосконалювати швидкість, витривалість. Після чого розвивати силову підготовку (силові вправи, тренажерний зал, стрибкові вправи) і тоді пробувати гірські та трейлові забіги.

Також переможцями у категоріях стали:

Антонова Злата — 4 км (перепад 200) — 48:51
Кравченко Валерія — 8 км (перепад 400) — 58:10
Коваль Олена — 8 км (перепад 400) — 48:02
Альохін Віталій — 8 км (перепад 400) — 46:36
Ченікало Олександр — 12 км (перепад 650) — 59.31
Торгачев Дмитро — 12 км (перепад 650) — 1:03.12

Командно перемогла Миколаївська область, срібло забрала Львівська, а бронзу Сумська.