Опублікована система кваліфікації на Світові естафети-2024

1377
Фото (c)Getty Images for World Athletics

Світова легка атлетика опублікувала систему кваліфікації на Світові естафети, які 4-5 травня 2024 року відбудуться в Нассау. Саме столиця Багам приймала перші три турніри й саме там українська естафетна четвірка 4х100 метрів в складі Еміля Ібрагімова, Сергія Смелика, Ігоря Бодрова й Віталія Коржа втретє повторила національний рекорд України.

В 2024-му спринтери змагатимуться в Нассау за путівки на Олімпійські ігри в Парижі.

Програма змагань включає в себе п’ять естафетних дисциплін: 4х100 метрів й 4х400 метрів (чоловіки й жінки) та змішана естафета 4х400 метрів. У кожній з них візьмуть участь 32 команди. До їх числа автоматично ввійдуть команди, які фінішують у першій вісімці в кожній з цих дисциплін. Країна-господарка змагань може бути автоматично представлена в кожній з них, незалежно від виконання або невиконання нормативу.

Решта команд потраплятиме на Світові естафети згідно з топ-листами в кваліфікаційний період (1 січня 2023 – 7 квітня 2024).

Перші 14 команд на Світових естафетах автоматично кваліфікуються на Олімпійські ігри в Парижі-2024. Для цього у них буде дві можливості: якщо вони не будуть успішними в перший день, вони отримають ще один шанс у другий. Ще два місця на Іграх буде надано командам, згідно з топ-листами в кваліфікаційний період (31 грудня 2022 – 30 червня 2024).

Детальніше ознайомитися з системою кваліфікації на Світові естафети-2024 можна ТУТ.

За матеріалами World Athletics

Попередня статтяЗі світу по нитці: Паттерсон планує повернення, Фрейзер-Прайс переносить початку сезону, Інгебрігтсен розпланував календар перед весіллям, а Міллер-Уйбо стала мамою
Наступна статтяПідсумки чемпіонату України з гірського бігу