WL від Ярослави Магучіх та інші результати вік-енду

1076
Фото: (с)Ulf Schiller/Athletix.ch

Ярослава Магучіх почала літній сезон-2023 з турніру Золотої серії Світового легкоатлетичного туру в Найробі. Українка перемогла зі стрибків у висоту, з другої спроби подолавши 2.00 метри, які стали найкращим результатом сезону в світі.

Катерина Табашник посіла третє місце. Такий же результат (1.86 м) показала і Юлія Левченко, але за спробами вона стала четвертою. Марина Ковтунова – восьма (1.78 м). Другою була британка Лора Зайлор (1.90 м).

Артур Фельфнер виконав одну результативну спробу й з результатом 73.14 м посів восьме місце. Решта спроб атлета, на жаль, були з заступами.

У лідери світового сезону з бігу на 100 метрів вийшов кенієць Фердінанд Оманйяла, який впевнено переміг з результатом 9.84 с, залишивши позаду досить сильних суперників на чолі з чинними срібними призерами чемпіонату світу з бігу на 200 й 100 метрів відповідно американцями Кенні Беднареком (9.98 с) і Марвіном Брейсі (10.03 с).

Найкращі результати сезону в світі також показали 18-річний кенієць Еммануель Ванйонйї з бігу на 800 метрів (1:34.32 хв) і поляк Войцех Новіцький з метання молота (79.78 м).

***

Фото: (с)Ulf Schiller/Athletix.ch

Сергій Смелик відкрив сезон змаганнями в Базелі 13 травня. Українець стартував на дистанції 150 метрів і став єдиним, хто того вечора вибіг з 16 секунд – 15.92 с. Щоправда, внести його результат до офіційної статистики не вдасться через вітер у спину, який перевищував допустимі норми, – 2.1 м/с.

Змагання також запам’яталися поверненням у сектор рекордсменки Швейцарії зі стрибків у висоту Саломе Ланг. Через травму спини вона не виступала впродовж двох років, тож на її виступ чекали з неабияким нетерпінням. Тим більше турнір проводив базельський клуб Old Boys, за який вона виступає, а отже, й підтримку атлетка мала неабияку. Ланг перемогла з результатом 1.87 м.

Срібний призер чемпіонатів Європи в приміщенні й просто неба швейцарський багатоборець Сімон Егаммер готується до турніру HypoMeeting у Ґьотцісі. На змаганнях у Базелі він узяв участь в окремих видах, перемігши з бігу на 110 метрів з бар’єрами (13.43 с) та зі стрибків з жердиною (4.70 м), а також посівши третє місце з метання диска (38.71 м). Але найкращий результат він показав у своїй коронній дисципліні – стрибках у довжину (8.12 м), де не мав собі рівних.

***

Наталія Семенович виграла півмарафон у Гельсінкі, подолавши дистанцію за 1:15.25 год. У змаганнях чоловіків переміг кенієць Соломон Ґачока (1:06.19 год).

Попередня статтяГолосування за найкращих легкоатлета й легкоатлетку квітня в Україні
Наступна статтяЛегкоатлетичний Тернопіль: Як діти за Кубок змагалися?