Завершилися Європейські Ігри у Кракові: Підсумки

1688

У столиці Польщі відбулися треті Європейські Ігри. З 21 червня по 2 липня у Кракові, Катовіце, Хожуві змагалися 263 українських спортсмени, 46 — легкоатлетів. Це на 65 людей більше ніж на попередніх змаганнях, які проходили у Мінську у 2019 році. Україна посіла третє місце у медальному заліку, поступившись Італії — перше місце (100 медалей) та Іспанії — друге місце (57 медалей).

З 30 видів українці брали участь у 27. А загалом за призові місця змагалося 48 країн. Для більшості видів спорту цей чемпіонат став відбірковим на Олімпійські Ігри 2024 у Парижі, легка атлетика у цей рахунок не входить. Але легкоатлетам ЄІ-23 дали змогу поборотися за бали для особистого заліку, які будуть додані до рейтингу. А саме рейтинг спортсмена у світовому топ-листі може відкрити дорогу до поїздки в Париж. 

Як відзмагалася збірна з легкої атлетики? 

Легка атлетика стала першим видом Європейських Ігор і почала змагання ще до офіційного відкриття. Українці стартували у другому дивізіоні. При цьому збірні команди змагалися не у Кракові, де проходило більшість змагань та було розташоване “європейське селище”, а у місті Хожув на Сілезькому стадіоні. Таке відокремлення не дуже сподобалось синьо-жовтим, але не завадило вибороти важливі нагороди для країни і у деяких випадках обійти сильніших за статусом суперників з першого дивізіону. Переможцями та призерами Європейських Ігор 2023 стали: 

  • Марина-Бех Романчук у потрійному стрибку посіла перше місце з результатом 14.58. Також стрибунка боролася в стрибках у довжину у третій змагальний день, але через 3 заступи не змогла продовжити змагання. Інтерв’ю з Мариною можна подивитися ТУТ. 
  • Наталія Кроль у другий змагальний день, 21 червня, виборола золото на дистанції 800 метрів. Вона встановила свій SB, фінішувавши з результатом 1:59.77. Перемога у загальному заліку стала для Кроль більш ніж неочікуваною, оскільки вона до останнього не вірила, що перший дивізіон не зможе випередити її час. Які емоції Наталя мала після старту — дивіться ТУТ. 
  • Ярослава Магучіх продовжила серію безперервних перемог і на Європейських Іграх. Жодна спортсменка з дивізіонів не змогла перевершити її результат — 1.97. Хоча сама Магучіх залишилась не дуже задоволена виступом. Чому? Розповідає у флеш-інтерв’ю. 
  • Михайло Кохан забрав срібло змагань. Звичайно, у другому дивізіоні йому не знайшлося рівних, але спортсмен з Польщі з першого дивізіону зміг показати кращий результат — 79.61. Кохан цього разу метнув на 77.03 метри. 
  • Артур Фельфнер у метаннях списа, також оновивши SB, посів третє місце у загальному заліку. Цікаво, що напередодні змагань Фельфнер мав високу температуру та сильну слабкість. Тим не менш, Артур зміг показати один з кращих виступів цього літа і відправив спис на 82.24 метри. Другим у дисципліні став атлет з Литви — 84.22, першим німець — 86.26. Інтерв’ю з Артуром можна подивитися ТУТ. 
  • Шосту і останню медаль з легкої атлетики для України приніс Владислав Шепелєв. Влад посів третє місце у потрійному стрибку, тричі оновивши PB. Результат Шепелєва — 16.67. Як йому вдається без застою оновлювати особисті — розповів у відео. 

Більше інтерв’ю з учасниками Європейських Ігор у нашому телеграм каналі. 

Наступний надважливий старт для української легкої атлетики відбудеться у Будапешті – серпневий чемпіонат світу. Також деякі учасники Європейських Ігор 2023 братимуть участь у чемпіонаті Європи в категорії U23 11-19 липня в Фінляндії.