Підсумки чемпіонату Європи U23

1550

11-16 липня у фінському місті Еспоо відбувся чемпіонат Європи у атлетів до 23 років. Участь у змаганнях взяло 39 українських спортсмени, три з яких їхали у статусі лідерів сезону — Владислав Шепелєв (потрійний), Олег Дорощук (висота), Артур Фельфнер (метання списа). Ярослава Магучіх, яка також є лідером сезону у U23, не брала участь у змаганнях, спрямувавши всі сили та підготовку на основний старт — чемпіонат світу у Будапешті, який розпочнеться 19 серпня. 

Нульовий день молодіжного чемпіонату відкрила спортивна ходьба у чоловічому складі: Шелест Єгор, Корецький Тарас, Рущак Микола. На жаль, тільки 1 спортсмен зміг фінішувати 20 км, ним став Микола Рущак. Більш того, скороход скинув з особистого рекорду 1 хвилину та зайняв високе 6 місце з часом 1:25.23. Корецький зійшов, а Шелеста зняли за порушення правил. 

Перший змагальний день порадував проходом Андрія Васильєва у 1/2 на дистанції 100 метрів (10.24), виходом Михайла Кохана у фінал першим номером. Також в перший день змагалася Тетяна Харащук (400 метрів), Андрій Махаринський (стрибки у довжину), Нікіта Барабанов (400 метрів), Тетяна Когут (3000 метрів з перешкодами — встановила SВ), Софія Ромасюк (штовхання ядра), Валерія Іваненко-Кириліна (метання молота), Світлана Жульжик (800 метрів), Анна Костенко та Вікторія Баранівська (потрійний стрибок). Їм пройти у наступний раунд змагань не вдалося. 

Другий день став великим розчаруванням для збірної, оскільки Владислав Шепелєв, який мав синій номер та 100% шанси на перемогу, не зміг змагатися. Напередодні чемпіонату Європи він пошкодив ногу на тренуванні і не встиг відновитися до свого виступу. Неочікувано з кваліфікації у стрибках з жердиною вибув і Олександр Онуфрієв. За день до виступу, який було перенесено через погану погоду, Саша надірвав задню на тренуванні і все що зміг показати у секторі — це 5.20 через біль.

Тому підбадьорювати команду почали дівчата. Наприклад, Анісія Лочман та Ірина Будзинська (100 з/б) пройшли у ½ під час ранкової програми. Анісія завершила змагання у півфіналі з результатом 14.91, а ось Будзинська змогла прорватися у фінал. Також неможливо було втриматися від виступу Марії Буряк на дистанції 400 з/б. Вона виграла забіг і без перешкод пройшла у 1/2. Еріка Лукач у метанні спису також виборола можливість змагатися у фіналі, зайшовши в нього з десятим результатом. В цей же день зачепитися за медаль спробував Васильєв у фіналі 100м. Не вдалося, з результатом 10.41 він став сьомим. Ярослава Ялисоветська (400м з/б), Володимир Кілко (110 з/б), Ростислав Голубович (400м з/б), Вероніка Крамаренко (стрибки у висоту) — не змогли попасти у наступний раунд змагань. Кристина Юрчук (100 з/б) була знята з дистанції. 

Третій день приніс відразу 4 медалі: Михайло Кохан з SB (на той момент) здобув золото у метанні молота з результатом 77.21. Артур Фельфнер, який став головним “заводилою” української команди на цьому чемпіонаті також забрав золото у метанні спису, показавши результат 83.04. Олег Дорощук та Роман Петрук, які розраховували на золото, посіли друге місце з результатом 2.19. Марія Буряк пройшла у фінал на 400 з/б, Уляна Рачинська не змогла попасти у фінал 1500 метрів, але показала PB — 4:20.35. Наумов Руслан (3000 з/п) та Аліна Лістунова (стрибки у довжину) не пройшли у фінали. Це не вдалося зробити і естафетній команді 4х100 метрів, склад: Андрій Васильєв, Ємець Владислав, Попов Ілля, Сосновенко Олександр. А ось дівчата 4х400 у складі: Марія Буряк, Тетяна Харащук, Світлана Жульжик, Анна Орлова таки змогли це зробити.

Четвертий і заключний день змагань Марія Буряк бігла у фіналі 400 з/б, посіла високе шосте місце з PB — 56.92. Вона і естафетна збірна 4х400 стали восьмими у фіналі. Еріка Лукач виконала блискавичну 5 спробу у фіналі метання списа, яка б принесла їй срібло змагань, на жаль, не була зарахована через заступ. У фіналі метальниця стала сьомою з результатом 54.31.

Наступні змагання майже для всіх учасників чемпіонату Європи U23 — це головний чемпіонат Україні, який пройде у Львові в кінця липня.