Підсумки головного чемпіонату України літнього сезону 2023 

1503
фото: Дмитро Путінцев

У Луцьку 27-30 липня пройшов головний літній чемпіонат, участь в якому взяла майже вся спортивна еліта України за виключенням Марини Бех-Романчук та Ярослави Магучіх, вони були звільнені від змагань. Що не скажеш про інших лідерів у своїх дисциплінах. Наприклад, Анна Рижикова здобула перемогу на 400 м з/б, Вікторія Ткачук стала призеркою на незвичних для себе дистанціях — 4х100 та 200 метрів. 

Михайло Кохан звичайно став чемпіоном у метанні молота. Також яскраву боротьбу показала жіноча висота Левченко, Геращенко, Табашник, Чумаченко, де золота медаль дісталася Ірині Геращенко з результатом 195. На головний старт сезону завітав і іменитий Богдан Бондаренко, який цього разу став другим, поступившись молодому Нікітіну за спробами. 

Приємно здивувала і чоловіча 5-рка, де Ігор Порозов встановив PB, закінчивши дистанцію з результатом 13:58.59. Як розповів Ігор, вони одразу планували бігти на результат та домовились про допомогу один одному з Нижником Миколою, який посів друге місце. 

Також Артур Фельфнер в секторі метання списа зібрав звичну для себе увагу глядачів, спортсмен виграв змагання з результатом 80.97 і розповів, що вже тиждень як не міг повноцінно тренуватися через невеликі проблеми з м’язами ніг, які в останній змагальний день його таки не підвели. 

У стрибках з жердиною змагався Владислав Малихін, який також готується виступати на чемпіонаті світу вже за декілька тижнів, спортсмен пробував штурмувати норматив ЧС, але зміг подолати висоту тільки у 5.52. Тож на чемпіонат світу поїде за рейтинговою системою. 

На 3000 метрів з перешкодами вийшла Наталія Стребкова, яка з червня місяця є травмованою і має сумніви щодо виступи на ЧС. При цьому Наталі вдалося фінішувати першою, щоправда результат її не задовольнив — 10:10.98.

На жіночих 100 метрах у фінальних змаганнях перемогла Діана Гончаренко, яка жодного разу за останній рік не поступилася золотом своїм суперницям. Наступний старт для неї — це юніорський чемпіонат Європи у Ізраїлі.   

Відкриттям сезону став біг на 1500 метрів у виконанні Вадима Лонського, який нарешті зміг розміняти 3:44 і значно обійти своїх конкурентів. Вадим подолав дистанцію за 3:41, останній раз так бігли 5-7 років тому. 

 

Попередня статтяЯк ЄЮОФ-2023 пройшов
Наступна статтяЗміни в критеріях та умовах відбору для участі в чемпіонаті світу з бігу по шосе