Марина Бех-Романчук: «Цього сезону зрозуміла, наскільки складно поєднувати стрибки в довжину й потрійним»

863
Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

«О, як же прикро, що у Марини три заступи!» – сказала колега про кваліфікацію Марини Бех-Романчук зі стрибків у довжину, тільки-но я зайшла до мікст-зони. А далі буквально повторила мої думки: «Знаєш, щось схоже трапляється зі швейцарцем Сімоном Егаммером, коли він стрибає в довжину в рамках багатоборства».

Упродовж усього сезону порівняння саме цих двох спортсменів – українки Марини Бех-Романчук і швейцарця Сімона Егаммера – не виходило з голови.

«Насправді, я його добре розумію, – говорить Марина Бех-Романчук. – Якби Сімон стрибав у довжину десь на 7.70 метрів, це була б одна річ. А коли людина стрибає на такому високому рівні, як він, при цьому потрібно робити ще дев’ять видів, це розбалансовує й повністю вибиває усі розбіги. Й у нас з ним у цьому ситуація дійсно схожа.

Раніше думала, що в наших видах – стрибках у довжину й потрійним – усе схоже, хіба потрійний складніший технічно й там більше навантаження. Але коли почала тренувати обидва, зрозуміла, що ці два види кардинально різні. Відчуття, вбігання, кути вильоту, самі стрибки… Все! Якщо, стрибаючи в довжину, ти можеш залишити плечі трішки позаду або попереду, то потрійний такого ніколи не пробачить. Ти маєш забігти з правильними плечами, вилетіти в правильний кут, інакше тебе одразу повертає в якийсь з боків. Одним словом, мені зараз дуже «весело» на тренуваннях.

Поєднувати два види складно. Минулого року акцентовано тренувала довжину, а потрійний був як би поряд. Мій організм, певно, ще не усвідомлював усього, й це було дещо невимушено. Цього ж сезону зосередилися на обох дисциплінах, а там все, як і сказала, кардинально різне, починаючи від розбігу. Додаємо сюди змагання, дорогу на них. Взимку була травма стопи, й вона нагадувала про себе навіть у травні.

Був період, коли навіть думали на чемпіонаті світу сконцентруватися лише на потрійному, але все ж вирішили спробувати обидві дисципліни. Не скажу, що очікувала чогось надзвичайного, але зробила все можливе від себе, адже хотілося пройти до фіналу, щоб там уже проявити себе».

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Крім порівняння з Егаммером складно було уникнути й ще одного – з чемпіонатом світу-2022 в приміщенні, де у Бех-Романчук зарахували заступ, який коштував їй медалі. Схожа ситуація трапилася й у Будапешті. Українська федерація одразу подала протест і боролася за спортсменку до останнього. На відео було помітно, що нога при відштовхуванні поїхала на міліметри (!), але з заступом керівники команди не погодилися. Та попри всі спроби довести право Марини змагатися далі, протест, на жаль, було відхилено.

Для Бех-Романчук таке рішення на стало несподіванкою: «Розуміла, що протест навряд задовольнять. Це було безнадійно, адже у нас електронна система й усі спираються на неї. Якщо лазер сказав «ні», то це «ні».

Нагадаємо, що через травму участь у чемпіонаті світу в Будапешті не бере олімпійська чемпіонка й дворазова чемпіонка світу зі стрибків у довжину німкеня Малайка Мігамбо.

Результати кваліфікації зі стрибків у довжину серед жінок

Ольга Ніколаєнко, ФЛАУ