Штовхання ядра, спортивна ходьба й найкращий результат сезону Світличного на старті чемпіонату світу-2023

495
Фото (с)Getty Images for World Athletics

Перенесення змагань через негоду в легкій атлетиці трапляється, але в 2023-му саме з цього почався чемпіонат світу в Будапешті. І якщо напередодні всі мешканці й гості столиці Угорщини думали, куди заховатися від спеки, то 19 серпня шукали захисту від зливи.

Змагання зі спортивної ходьби на 20 кілометрів серед чоловіків перенесли на дві години, а програма на стадіоні почалася з годинною затримкою. На старт «двадцятки» вийшли 50 атлетів, серед яких і українець Сергій Світличний.

Особливістю траси став килим, який організатори поклали, щоб накрити ділянку на бруківці, довжиною приблизно в 200-300 метрів. Саме по собі подібне явище незвичне для скороходів, а набравши в себе води через зливу, килим додав їм нових випробувань.

Сергій Світличний почав дистанцію ближче до кінця групи, але поступово нарощував темп, відігруючи позицію за позицією. Зрештою, з місць у п’ятому десятку він перемістився на 30-те місце й, додавши на фініші, став у підсумку 28-м. При цьому українцеві вдалося показати найкращий результат нинішнього сезону (1:22:28 год) й технічно правильно подолати всю дистанцію, не заробивши жодної червоної картки від суддів.

«Двогодинне очікування старту наклало відбиток на початок змагань, але задоволений, що вдалося показати тут найкращий результат сезону. Хотілося ще швидше, адже прагнув встановити особистий рекорд, – говорить Сергій Світличний після фінішу. – Ідея з килимом? На мою думку, це погана ідея. Однак емоцій море, і я радий бути на чемпіонаті світу».

Переможцем з найкращим результатом у світі став іспанець Альваро Мартін (1:17:32 год). Швед Персеус Карлстрьом з національним рекордом другий (1:17:39 год). Замкнув першу трійку К’яо Бонфім, який також не залишився без рекорду – національного рекорду Бразилії (1:17:47 год).

Всі результати змагань

В цей же час на стадіоні відбувалася кваліфікація зі штовхання ядра. Романові Кокошку, на жаль, не вдалося подолати цю стадію змагань. У найкращій спроб він показав 19.17 метрів.