Будапешт-2023: розклад виступів українців у ранковій програмі першого дня чемпіонату світу

1694
Фото (с)World Athletics Championships Budapest 23

40 років тому в Гельсінкі відбувся перший чемпіонат світу з легкої атлетики. З того часу кілька разів змінювалися правила, одні дисципліни зникали з легкоатлетичної програми, в той час як нові з’являлися…

Для України передзмагальна програма чемпіонату світу почалася з перемоги, коли віцепрезидентку ФЛАУ, олімпійську чемпіонку з семиборства Наталію Добринську обрали до Ради Світової легкої атлетики.

Якщо ж говорити про медалі, то перший комплект розіграють уже зранку 19 серпня. За нього боротимуться майстри зі спортивної ходьби на 20 кілометрів. Україну в цій дисципліні представить Сергій Світличний.

Після 2016 року Світличний взяв кількарічну паузу в кар’єрі. На той момент могло здатися, що це кінець і в спорт він більше не повернеться. Проте в 2019-му Сергій знову вийшов на старт, а ще за три роки взяв участь у своєму першому в кар’єрі чемпіонаті Європи.

На чемпіонатах світу Світличний дебютує. Саме він став чемпіоном України на «двадцятці» в 2023-му, а свій найкращий результат сезону показав на міжнародних змаганнях в Алітусі, де фінішував п’ятим (1:23:48 год).

Змагання зі спортивної ходьби на 20 км почнуться о 8:50 за місцевим часом (о 9:50 за київським).

***

На стадіоні програма чемпіонату світу почнеться о 10:30 з кваліфікації зі штовхання ядра серед чоловіків, де в сектор вийде рекордсмен України в приміщенні Роман Кокошко.

О 12:25 з кваліфікації зі стрибків у довжину чемпіонат світу почнеться для чемпіонки Європи в приміщенні, призерки чемпіонатів світу і Європи просто неба Марини Бех-Романчук.

А завершиться ранкова програма ще однією боротьбою за вихід до 12-ки найкращих. О 13:45 в сектор для метання молота вийдуть атлети з групи В, в якій виступить і дворазовий фіналіст чемпіонатів світу, чемпіон Європи серед молоді U23 Михайло Кохан.

Розклад і результати в режимі онлайн

Трансляція в Україні – Суспільне.

Попередня статтяВіцепрезидентку ФЛАУ Наталію Добринську обрано до Ради Світової легкої атлетики
Наступна статтяШтовхання ядра, спортивна ходьба й найкращий результат сезону Світличного на старті чемпіонату світу-2023