Двоє українських стрибунів у висоту вийшли до фіналу чемпіонату світу-2023

1780
Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

Що не день, то сенсації. Якісь дарують позитив, інші, як падіння голландок Сіфан Гассан і Фемке Бол напередодні, шокують.

У другий день чемпіонату світу багато в чому сенсаційною стала перемога канадійця Ітана Катцберга з метання молота з національним рекордом своєї країни (81.25 м). Ще кілька, але зі знаком мінус, принесла кваліфікація зі стрибків у висоту серед чоловіків. Бельгієць Томас Камрой, голландець Дуве Амельс, новозеландець Геміш Керр… Всі вони претендували на медалі, але замість цього залишилися поза числом фіналістів. На жаль, не вдалося на своєму дебютному чемпіонаті світу пройти до фіналу й українцеві Дмитрові Нікітіну (2.18 м).

Натомість Андрій Проценко й Олег Дорощук подолали по 2.28 метрів і 22 серпня виступлять у фіналі зі стрибків у висоту.

Для Проценка сезон почався не найкращим чином. Але в кваліфікації чемпіонату світу йому вдалося двічі поліпшити найкращий результат сезону й зі стрибком на 2.28 пробитися до фіналу.

«Це мій восьмий чемпіонат світу, і я все ще можу виходити до фіналу. Я досить досвідчений і завдяки цьому сьогодні зміг сфокусуватися на основних речах, – говорить Андрій Проценко. – Під час розбігу на 2.25 спіткнувся, але все ж зміг подолати їх. А от перша спроба на 2.28 хоч і була невдалою, заспокоїла мене й дала впевненість у тому, що мені це під силу».

Для Олега Дорощука 2.28 стали повторенням особистого рекорду, а подолання кваліфікації на чемпіонаті світу – першим у кар’єрі.

«Сподіваюся, сьогодні був лише мій перший серйозний крок на світовій арені й з кожним роком усе буде лише краще й вище.

Хоч і був готовий долати планку на висоті особистого рекорду, щоб виходити у фінал, але ти ніколи не знаєш, як можуть скластися змагання. Сьогодні мені мої стрибки сподобалися. Вдалися деякі технічні моменти, над якими працювали на тренуванні», – сказав Олег Дорощук організаторам.

Oleksandr POHORILKO of UKRAINE (UKR) at the World Athletics Championships Budapest 23 in Budapest, on Sunday, August 20, 2023

У Будапешті Україна була представлена також з бігу на 400 метрів. При чому потрапити до числа учасників нашим атлетам вдалося як у змаганнях серед жінок, так і серед чоловіків. І якщо Катерина Карпюк мала досвід виступу в складі естафетної команди, то для Олександра Погорілка цей чемпіонат світу став дебютним.

На жаль, пробитися до півфіналів обом не вдалося. Карпюк пробігла дистанцію за 52.66 с, а Погорілко – за 45.37. До наступного кола виходило 24 атлети. Олександр став 27-м.

Все результати

Попередня статтяМихайло Кохан – в п’ятірці чемпіонату світу
Наступна статтяБудапешт-2023: розклад виступу українок в третій день чемпіонату світу