Будапешт-2023, день 5: ранкова програма без фіналів для України

1046
Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

У День Державного прапора України кожному атлетові й атлетці ще більше хочеться успішно виступити на чемпіонаті світу. Кожен з них після виступу в ранковій програмі дякував українській армії за можливість бути й виступати тут, представляти країну й навіть попри сирени все ж мати змогу жити й тренуватися на рідній землі, нехай навіть лише на частині її територій.

Наталія Кроль їхала в Будапешт, будучи готовою боротися за досить високі місця. Її форма, виступи на змаганнях упродовж усього сезону, все вказувало на те, що вихід у півфінал їй має бути точно під силу. Проте що трапилося зранку 23 серпня, після виступу не могла пояснити навіть сама атлетка. 2:01.66 хв – результат, якому хтось міг би порадіти, проте не Наталя.

Ніч перед змаганнями Кроль не могла заснути, яких би зусиль не докладала. Проте не вбачає причину невдачі виключно в цьому.

«Раніше ніколи не розуміла, як спортсмени не можуть заснути  перед змаганнями. Але зараз це ж трапилося зі мною, вже вдруге. Вперше так було минулого року на чемпіонаті Європи в Мюнхені. Але як би не було, потрібно було бігти швидше. Показане мною сьогодні, взагалі не результат», – сказала Наталя.

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Для Ольги Ляхової увесь рік сповнений турбулентності. На одні проблеми наклалися інші, додалися травми, проте їй вдалося зібратися, подолати труднощі й пробитися до числа учасниць чемпіонату світу. Й попри все Ольга прагнула й була готова показувати значно вищий результат, але зрештою лише 2:03.11 хв в першому колі, чого, звісно, не вистачило для виходу в наступне коло змагань.

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Не вдалося вийти до фіналу зі стрибків з жердиною і Владиславу Малихіну. Проте після виступу атлет був задоволений, адже попри те, що не подолав 5.55, відчув стрибок і зрозумів, що все зробив правильно. Сезон для нього триває вже дуже довго, а до цього були роки, сповнені травм. Тож уже те, що вдалося вибратися з них і показувати високі результати, є свого роду перемогою.

«Я настільки сильно хотів показати якомога кращий результат, що «перегорів» під час розминки. Все вдавалося, але я хотів ще краще, довести все до ідеалу. Зрештою, під час самих змаганнях усе було вже зовсім інакше», – говорить Владислав Малихін.

При цьому додає, що навіть розуміючи, наскільки складно буде поборотися за фінал, дуже хотів показати свій найкращий результат, тим більше що неодноразово робив це на тренуваннях і навіть змаганнях. Але одна справа стрибнути на чемпіонаті України, й зовсім інша – на чемпіонаті світу, де відповідальність в кілька разів вища. Та дякує всім, хто його любить. Зокрема, з їхньою підтримкою наступного сезону Малихін, упевнений, що стане сильнішим і досягне більших висот.

У вечірній програмі відбудеться ще три кваліфікації за участю українок. О 19:10 (20:10 за київським часом) почнуться змагання з потрійного стрибка, де в групі А виступить чинна чемпіонка Європи Марина Бех-Романчук, а в групі В дебютантка такого рівня змагань Марія Сіней. Щоб вийти до фіналу, атлеткам потрібно стрибати на 14:30 м або входити до числа 12-ти найсильніших за результатом.

О 19:53 на старт дистанції 3000 метрів з перешкодами вийде Наталія Стребкова. Формула виходу до фіналу – п’ять перших з кожного забігу.

Ірина Климець змагатиметься в кваліфікації з метання молота. Українка ввійшла до групи В й вийде в сектор о 20:35/21:35. Формула виходу до наступного кола – 73.00 м або 12 найкращих за результатом.

Всі результати