Будапешт-2023: вечірня кваліфікація п’ятого дня чемпіонату світу з легкої атлетики

2933
Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

«Як і говорила, потрійний стрибок і стрибки в довжину – це два різні види. Й по сезону мені краще вдається саме потрійний», – сказала після кваліфікації Марина Бех-Романчук, яка з першої спроби виконала завдання з потраплянням до наступного кола (14.55 м).

Після кваліфікації зі стрибків у довжину Бех-Ромначук спробувала відкинути всі думки й готуватися до потрійного. Зрештою, впоравшись зі своїм завданням і давши коментарі журналістам, вона без зайвих емоцій поспішила на відпочинок, щоб уже 25 серпня поборотися у фіналі.

Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

Минулого року для потрапляння на чемпіонат Європи за рейтингом Марії Сіней не вистачило однієї позиції. В 2023-му вона одразу включилася в боротьбу. Їй потрібно було взяти участь у п’яти рейтингових турнірах і показати на них відповідні результати.

В якийсь момент Марії здалося, що досягти бажаного їй не вдалося й цього року, проте наполегливість атлетки й підтримка сім’ї дали свої плоди й вона потрапила на чемпіонат світу. Поки що пройти далі їй не вдалося (13.38 м), та Марія вірить, що все ще попереду: «Для цього потрібно дуже багато працювати, а працювати я люблю».

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Ірині Климець не вдалося подолати кваліфікацію з метання молота. У найкращій зі спроб атлетка показала 66.87 м, чого не вистачило для виходу у фінал. При цьому спортсменка зазначає, що з огляду на зимові показники й результати всередині весни вона мала б зараз метати за 74 метри.

Участь Наталії Стребкової в чемпіонаті світу була під питанням через травми ахіллів. Після чемпіонату України вона все ж вирішила поїхати на збір у Банську Бистрицю, який Світова легка атлетика організувала для української команди перед чемпіонатом світу.

«Коли травмувалася, до чемпіонату світу залишалося десь два місяці. Не хотілося зупинятися. Вирішила подивитися, як буде з ногою, чи не ставатиме гірше. Робила одне тренування на день, це були зовсім інші об’єми. Під час змагань весь час намагалася приземлятися на іншу ногу, щоб не травмуватися ще більше. Певно, зараз час поставити крапку в сезоні й далі починати з чистого листа, щоб стати ще сильнішою», – сказала Стребкова.

Всі результати змагань

Попередня статтяБудапешт-2023, день 5: ранкова програма без фіналів для України
Наступна статтяБудапешт-2023: спекотна 35-ка