Будапешт-2023: ранкові кваліфікації сьомого дня чемпіонату світу з легкої атлетики

1643
Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

«Цього разу нас приїхало четверо, й 50 відсотків спрацювали», – сумно пожартувала після завершення кваліфікації зі стрибків у висоту Юлія Левченко.

Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

Українка після надскладного минулого сезону цього року почала повертати свої найкращі стрибки. На чемпіонат світу в Будапешт вона приїхала, вже маючи олімпійський норматив. І в секторі мала просто чудовий вигляд, проте…

«Відчувала, що можу стрибати вище. Тому й прикро, тому й злюся на себе», сказала після завершення змагань Юлія Левченко.

1.89 метрів, які вона подолала, давали б змогу пройти у фінал, але якби були подолані бодай з другої спроби.

Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

Юлія Чумаченко дебютувала на чемпіонатах світу. Вона довго не могла повірити в те, що їй це вдалося. Але після змагань не могла стримати сліз, так прикро було завершувати виступи. Особливо, коли навіть попри травми могла стрибати вище.

«В сезоні були набагато вищі результати, й тут також готова їх показувати. Але, схоже, практика й досвід виступу на такого рівня змаганнях була б не зайвою, – говорить Юлія Чумаченко. – Травми… Так, проблеми є, це впливає на техніку. Хоча намагалася не звертати уваги на всі ці моменти під час змагань».

Ярослава Магучіх і Ірина Геращенко стали саме тими двома українськими спортсменками, які подолали кваліфікацію й продовжать боротьбу у фіналі 27 серпня. Магучіх пройшла далі зі стрибком на 1.92 м, а Геращенко – на 1.89.

«Я дивилися цей чемпіонат по телевізору й відчула атмосферу ще до кваліфікації. Завжди добре виступати, коли є класна підтримка, – говорить Ярослава Магучіх в коментарі організаторам. – Була впевнена, що 1.92 метрів не вистачить для кваліфікації і потрібно буде стрибати вище. Але я зекономила енергію і силу на неділю.

Мені подобається доріжка, покриття швидке й хороше для моєї техніки. Сподіваюся, наш фінал буде таким ще неймовірним, як і чоловічий. Не хочу звалювати черговий тиск на свої плечі. Звісно, хочу перемогти, але також хочу насолоджуватися й показати свої найкращі стрибки. Ми багато чого вдосконалили перед Будапештом, і, сподіваюся, мої зусилля окупляться».

Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

«Не можу пояснити, що трапилося на 1.92. Я відчувала певний дискомфорт під час розминки. Сподівалася, що після одного-двох стрибків буде краще, але моє бажання подолати 1.92 завадило техніці. Інколи таке трапляється. Коли хочу стрибнути високо, починаю вигадувати новий стиль, а потрібно просто дотримуватися свого. Психологія – величезна частина нашого виду. У фіналі я буду сильнішою, стрибатиму спокійніше й з холодною головою. У нас має бути неймовірний фінал, і я хочу бути частиною цієї боротьби», – сказала Ірина Геращенко в коментарях організаторам.

Фото (с)Ulf Schiller/athletix.ch

На жаль, без українців пройде фінал з метання списа серед чоловіків. Артур Фельфнер після двох заступів все ж зумів виконати залікову спробу, але 73.94 м, звісно ж , не вистачило для того, щоб наш ще зовсім юний, але талановитий атлет продовжив боротьбу.

«Навіть не знаю, що пішло не так. На тренуванні все вдавалося. Думав, упораюся з кваліфікацією. Але, певно, завадили проблеми з технікою, адже були проблеми з ногою і не метав досить довго. Хоча раніше це мені не заважало», – сказав Артур Фельфнер в інтерв’ю «Жорсткій атлетиці».

Попередня статтяБудапешт-2023: українська команда отримала інвентар від Українського фонду Світової легкої атлетики
Наступна статтяМарина Бех-Романчук виграє срібло чемпіонату світу з потрійного стрибка