Будапешт-2023: українська команда отримала інвентар від Українського фонду Світової легкої атлетики

1188
Фото (с)World Athletics/Getty Images

Світова легка атлетика з першого дня повномасштабної війни підтримує Україну.

Під час чемпіонату світу в Будапешті президент Світової легкої атлетики Себастьян Кое зустрівся з українською командою та Наталією Добринською, яку минулого тижня обрали до Ради Світової легкої атлетики, щоб передати інвентар, наданий фондом підтримки України.

Фонд був заснований нею спільно з Міжнародною легкоатлетичною фундацією та членами Асоціації «Діамантової ліги» минулого року для підтримки елітних атлетів, які постраждали через війну в їхній країні.

Головна мета фонду полягає в тому, щоб українські спортсмени могли продовжувати тренуватися й брати участь у чемпіонатах світу навіть після вторгнення росії в Україну в 2022-му. На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Будапешті зараз виступає команда з 29 українських спортсменів.

Цього року у фонд закладено 190 000 доларів США для допомоги спортсменам, їхнім найближчим родичам і основному допоміжному персоналу. Крім оплати проїзду та проживання для елітних спортсменів на тренувальних зборах, а також для офіційних осіб, які не мають квоти, й спортсменів на змаганнях Світової серії легкої атлетики, підтримка також включала придбання обладнання, зокрема для стрибків з жердиною, для заміни деяких з  тих речей, які були знищені під час ракетних атак.

24 серпня Україна відзначає свою 32-у річницю незалежності й, зустрічаючись зі спортсменами за день до свята, Кое зазначив: «Вдячний, що ви змагаєтеся на чемпіонаті світу.

Знаю, як вам було важко емоційно й фізично. Я розмовляв з багатьма з вас після того, як росія вторглася в Україну в лютому минулого року. І я хочу, щоб ви знали, що Світова легка атлетика продовжуватиме підтримувати вас, доки вам буде потрібна допомога».

У надане обладнання входять жердини, а також мати.

«Цього року ми почули ваше прохання надати легкоатлетичний інвентар, знищений війною, і підтримати тренування в літньому зборі й підготовку до Будапешта, — додав Кое. – Й саме на цьому ми зосередили наші зусилля. У нас є жердини, і я радий, що вони використовуються. Далі будуть мати.

Дякую вам усім – спортсменам, тренерам і федерації – за те, що підтримуєте наш спорт в Україні».

Добринська сказала: «Сьогодні ми зібралися разом, щоб висловити нашу величезну вдячність Світовій легкій атлетиці на чолі з президентом Себастьяном Кое. Ви були опорою і підтримкою для України в ці складні часи.

У світі, який іноді здається розділеним, ви нагадуєте нам про силу єдності. Вся Україна цінує вашу підтримку й участь у тому, щоб наші спортсмени досягали того, до чого прагнуть, навіть у ці складні часи».

Також у середу українська бігунка на 400 метрів з бар’єрами Анна Рижикова, член команди спортсменів-біженців (ART) Періна Наканг, тренер ART Джанет Джепкосгей і посол Світової легкої атлетики Давід Рудіша зустрілися з родинами біженців, у тому числі з України, які зараз проживають в Угорщині. Сім’ям біженців перед зустріччю зі спортсменами також надали квитки для відвідування ранкової сесії чемпіонату світу з легкої атлетики у цей день.

Світова легка атлетика