Офіційно: Українська спортивна клініка – медичний партнер ФЛАУ

964

Федерація легкої атлетики України та Українська спортивна клініка уклали Меморандум про співпрацю, згідно з яким клініці надається статус медичного партнера ФЛАУ.

Співпраця передбачає підтримку ФЛАУ клінікою в питаннях медичного обстеження й лікування спортсменів, проведення освітніх заходів і консультацій для медичних фахівців федерації, а також спільне проведення спортивних оздоровчих заходів.

«На власному досвіді знаю, наскільки атлетам необхідне відновлення. А особливо, правильне і якісне, – говорить в.о. президентки ФЛАУ Ольга Саладуха. – Але не менш важливо не лише лікувати травми, а й вчасно їх попереджувати. З нашим новим партнером атлети зможуть краще готуватися до змагань та відновлюватися після них і отримають якісну медичну допомогу. А все це і є тими частинками, з яких складається результат.

Крім того, до медичного персоналу нашої команди входять фахівці, які завжди відкриті до нових знань і розвитку, й освітні програми та консультації від їхніх колег з Української спортивної клініки лиш сприяють їхньому професійному зростанню й допоможуть з обміном досвідом».

«Для нас велика честь і відповідальність бути офіційним партнером ФЛАУ, – говорить директор Української спортивної клініки Олег Касатка. – Професійний спорт потребує максимальної фізичної підготовки й високої продуктивності. Я вітаю філософію особисто Ольги Саладухи та команди ФЛАУ, у фокусі якої здоров’я спортсмена є одним з ключових аспектів і фундаментом для досягнення спортивного успіху та довголіття».

Українська спортивна клініка – інноваційний центр для надання спеціалізованої медичної допомоги професійним спортсменам і людям, які ведуть активний спосіб життя. За вісім років більше десяти тисяч пацієнтів отримали допомогу, серед них – більше двох тисяч професіональних спортсменів з 47 видів спорту.

Клініка вирішує цілий комплекс спеціальних завдань. «Ми пропонуємо повний медичний цикл – від встановлення діагнозу до повернення атлета в спорт без будь-яких обмежень, – продовжує Олег Касатка. – Для нас важливо уникнути рецидивів існуючих травм і зробити усе можливе для того, щоб не виникало нових».

Серед спортсменів, з якими працювала Українська спортивна клініка, були й легкоатлети. Зокрема, призерка чемпіонатів Європи та фіналістка Олімпійських ігор і чемпіонатів світу з бігу на 400 метрів з бар’єрами Анна Рижикова. Вперше вона потрапила до клініки в один з найскладніших періодів своєї кар’єри – в 2017-му році.

«Мій досвід роботи з цією клінікою на сто відсотків позитивний. Й не лише через те, що мені допомогли там вилікувати травму. Після нашої спільної роботи багато що змінилося в моєму мисленні й тренуваннях, – розповідає Анна Рижикова. – У мене була травма ахілла, й усі лікарі, до яких зверталася раніше, пропонували лише радикальні варіанти, а після них відновитися й повернутися на попередній рівень вдавалося далеко не всім спортсменам. Я ж відкрила для себе те, що операціям і медикаментозному лікуванню існує альтернатива у вигляді фізіопроцедур й кінезіотерапії.

Саме там дізналася й навчилася тому, що травми можна й необхідно попереджувати шляхом виконання простих вправ на закачування й на баланс, використовувати роли, тощо. Сьогодні вони відомі багатьом, але в 2017 році, коли вперше потрапила до клініки, про них ще мало хто знав.

Після того, як вилікувала травму, ще кілька разів їздила до клініки після відпустки й перед початком зборів саме для роботи з реабілітологом. Мене тестували, вказували на слабкі місця й дисбаланси в м’язах, показували, як їх виправити. Це необхідно для того, щоб у період підготовки вберегтися від травм, адже під час великих навантажень одразу уражуються слабкі місця».

Меморандум ФЛАУ й Української спортивної клініки укладено на один рік. За цей час обидві сторони сподіваються не лише допомогти атлетам у досягненні мети, а й розробити шляхи для потенційного продовження й розширення співпраці в майбутньому.

Попередня статтяGala dei Castelli: Андрій Проценко перемагає з рекордом змагань!
Наступна стаття«Діамантова ліга», Брюссель: Ярослава Магучіх перемагає, Марина Бех-Романчук – у трійці