«Діамантова ліга», Брюссель: Ярослава Магучіх перемагає, Марина Бех-Романчук – у трійці

1088
Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

8 вересня в Брюсселі відбувся заключний перед фіналом етап «Діамантової ліги». І він мав кілька вдалих для України результатів.

Стрибки у висоту завершилися перемогою українки Ярослави Магучіх. Вона з першої спроби подолала 2.00 метри й тим самим забезпечила собі перше місце. Ірина Геращенко – четверта (1.91 м).

Ангеліна Топіч повторила національний рекорд Сербії (1.97 м) і стала другою. А австралійка Елінор Паттерсон третя (1.94 м).

Вже у статусі переможниці Магучіх виконала три спроби на висоті 2.04 м, але планка не встояла.

«Цього року не вдалося встановити особистий рекорд у Будапешті. Трішки розчарована через це, але щаслива, що подолала два метри з першої спроби, – говорить Ярослава Магучіх організаторам. – Я припустилася помилок на 1.94 й 1.97 і тим самим витратила сили, які мені б знадобилися на більших висотах».

В інтерв’ю швейцарському каналу SRF Магучіх також сказала, що трек на стадіоні в Брюсселі їй добре підходить і це допомагає перевести горизонтальну швидкість у вертикальну. Після фіналу «Діамантової ліги» спортсменка планує повернутися в Україну.

Зазначимо, що до фіналу крім Геращенко й Магучіх пройшла також ще одна українка Юлія Левченко. Серед чоловіків в Юджині має виступити Андрій Проценко. Він став восьмим за підсумком етапів, але через відмову від участі кількох атлетів отримав шанс змагатися в Юджині.

Марина Бех-Романчук з результатом 14.57 м була другою з потрійного стрибка. Перемогла з особистим рекордом Шанейка Рікеттс з Ямайки (15.01 м).

«Після чемпіонату світу в Будапешті спробувала відновитися, наскільки це можливо, адже планувала стрибати й далі та продовжувати сезон, – говорить Марина Бех-Романчук організаторам. – У Будапешті було дуже багато емоцій і після нього було складно знайти мотивацію. Але багато в чому допоміг мій чоловік, він завжди дуже підтримує мене й допомагає. Сьогодні почувалася краще, виступ був непоганим, але, звісно, хотілося більшого.

Попереду в мене лише один турнір – фінал «Діамантової ліги» в Юджині. Хочу стрибнути там на 15 метрів. Знаю, що це в моїх силах».

Крім потрійного стрибка Бех-Романчук також входить до першої шістки зі стрибків у довжину, яка здобула право змагатися у фіналі.

Вікторія Ткачук була єдиною представницею від України на дистанції 400 метрів з бар’єрами. З результатом 54.98 с вона фінішувала восьмою. Перемогла голландка Фемке Бол (52.11 с). Анна Рижикова, хоч і не бігла в Брюсселі, втрималася в першій вісімці й тепер разом з Ткачук представить Україну у фіналі «Діамантової ліги».

Українка Марина Ковтунова виграла змагання зі стрибків у висоту серед дівчат (1.80 м).

Норвежець Якоб Інгебрігтсен побив 24-річний світовий рекорд з бігу на 2000 метрів (4:43.13 хв).

Результати

Попередня статтяОфіційно: Українська спортивна клініка – медичний партнер ФЛАУ
Наступна статтяМарина Бех-Романчук: «Змушена пропустити фінал «Діамантової ліги»