Визначено найкращих легкоатлетів року в Європі

1831
Фото (с)Christian Petersen / Getty Images for World Athletics

Фемке Бол з Нідерландів і Якоб Інгебрігтсен з Норвегії стали найкращими легкоатлеткою і легкоатлетом 2023 року в Європі. Ці нагороди вони отримали на урочистій церемонії Golden Tracks у Вільнюсі 21 жовтня.

Обоє атлетів виграли по дві золоті медалі на чемпіонаті Європи в приміщенні в Стамбулі, після чого продовжили блискучу серію перемог на чемпіонаті світу в Будапешті.

Після падіння на фінішній лінії на чемпіонаті світу, коли команда Нідерландів боролася за золото в змішаній естафеті, Бол виграла титул з бігу на 400 метрів з бар’єрами після чого зробила неабиякий внесок у золото жіночої естафетної команди 4х400 метрів.

Інгебрігтсену другий рік поспіль був змушений задовольнитися сріблом з бігу на 1500 метрів, проте на дистанції 5000 метрів зумів захистити титул чемпіона світу.

Нагадаємо, що до трійки фіналісток на звання найкращої атлетки року в Європі ввійшла також українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх, яка в 2023-му виграла чемпіонат світу, чемпіонат Європи в приміщенні та «Діамантову лігу». Учениця Тетяни Степанової також претендує на звання найкращої атлетки року в світі, а 18 жовтня отримала відзнаку НОК України як найкраща спортсменка серпня в Україні.

***

На звання «Зірка, яка сходить» претендував також український дискобол Михайло Брудін. Проте цю нагороду виграв італієць Маттіа Фурлані, а серед жінок найкращою стала сербка Ангеліна Топіч.

Більше про всіх переможців, а також імена решти володарів нагород читайте на офіційному сайті Європейської легкої атлетики.

Попередня статтяПідсумки чемпіонату України зі спортивної ходьби
Наступна статтяІнтрига на завершення сезону, або чого очікувати від чемпіонату України-2023 з кросу