Семінар для вимірювачів трас і конференція AthTech за участю українських спеціалістів

773

З 23 по 27 жовтня в Брачанно (Італія) відбувся семінар для вимірювачів трас. Організатори семінару, Європейська легка атлетика спільно з Федерацією легкої атлетики Італії, запросили п’ятьох міжнародних лекторів, які є вимірювачами трас найвищої категорії. Участь у події взяли й наші колеги.

Впродовж п’ятьох днів тридцять учасники семінару (чотирнадцять з яких були новачками та 16 уже мали досвід вимірювання) опановували свої навички й обмінювалися своїм досвідом вимірювання. Нашу країну представляли Яна Бочарська та Юрій Кострицький. По закінченню теоретичної та практичної частин семінару учасники склали іспит, за результатами якого учасники отримають категорії А, В (міжнародну) або С (національну).

“Дуже сподобалося живе спілкування з лекторами, бо дуже втомилася за ці роки спілкуватися в онлайн. Це для мене був новий досвід, оскільки я знаю, як організовувати змагання, але жодного разу не вимірювала трасу, а тут така практика була, й процес мені сподобався. Це не так просто, як здається. Я б навіть сказала, це небезпечно, бо їхати велосипедом зустрічною смугою під час активного руху для вимірювання траси – це насправді небезпечно. Але загалом живе спілкування та цей досвід приніс купу задоволення”, – підсумовує Яна Бочарська.


Крім цього, 9 листопада відбулася конференція AthTech, організована Європейською легкою атлетикою, яка проводиться з 2016 року. Вона орієнтована на статистиків, фахівців з оборобки результатів та постачальників аналогічних послуг.

Україна з 2015 року входить у першу вісімку країн Європи, чиї дані обробляються автоматично до світового рейтингу. Світова легка атлетика прагне повністю автоматизувати всі процеси обробки результатів. Є багато проблем та різні шляхи вирішення. Загальна тенденція полягає в тому, що всі результати будуть потрапляти у єдину систему світової легкої атлетики миттєво та автоматично, сортуватися та проходити контроль у відповідності до правил і регламентів змагань.

Під час конференції була можливість виступити з доповіддю, що й зробив Іван Качківський, ІТ-спеціаліст Федерації легкої атлетики України. Його тема була присвячена забезпеченню роботи обробки результатів під час війни, навіщо потрібна така компанія, коли це «не на часі», досвід та порівняння з кризами кінця 2000 років, початку війни 2014 року, відмінності локдауну, блекауту, проблеми та обмеження, з якими доводиться стикатися щоденно.

“До початку доповіді багатьох учасників цікавив наш досвід, тож ця тема викликала інтерес, адже війна в Україні впливає на всі країни Європи й світу. Більшість учасників конференції – практичні фахівці, а про загальний стан легкої атлетики у ФЛАУ вже було зроблено багато презентацій”, – розповідає Іван.

“Цього року ми отримали можливість, коли до нас в систему майже автоматично надходить багато результатів виступів українців за кордоном. Це спрощує пошук та обробку таких результатів. Сподіваємося також отримати доступ до даних світового рейтингу, для відстеження місця в ньому вітчизняних атлетів. Окремо вдалось обговорити тему глобального календаря змагань, його умов включення результатів та обмежень”

Також під час конференції було проведено багато інших виступів про телевізійні трансляції EBU, просування відео контенту, досвід чемпіонату світу в Будапешті, нові розробки федерацій.