I Run Clean: нові модулі та результати досліджень

1045

Не стільки покарати, скільки попередити й вжити превентивних заходів. Саме таким принципом все частіше керуються організації по всьому світу. Не є винятком і Європейська легка атлетика, яка кілька років тому розробила навчальну онлайн-платформу I Run Clean, на якій юні й уже досвідчені атлети можуть отримати знання з теми антидопінгу, розглянувши різноманітні ситуації з того чи іншого боку. А незабаром до них зможуть приєднатися також тренери, медичний персонал і спортивні лідери.

Проходження програми й отримання сертифікату є обов’язковим для всіх атлетів-учасників чемпіонатів Європи, незалежно від вікової категорії. При цьому отримані сертифікати потрібно регулярно поновлювати. Тож якщо ваш закінчився або це незабаром станеться, радимо підтвердити його, пройшовши курс ще раз. Зробити це можна тут: www.irunclean.org.

Для підвищення уваги до важливості теми антидопінгу Європейська легка атлетика також регулярно організовує семінари та воркшопи, які доповнюють програму I Run Clean. Як показали дослідження, все це позитивно впливає на стійкість учасників до допінгу та посилює боротьбу з ним.

Дослідження, проведене фахівцями з антидопінгової освіти з Міланського університету та Римського університету La Sapienza, нещодавно було опубліковане в Європейському журналі досліджень у галузі охорони здоров’я, психології та освіти. Воно продемонструвало вплив семінарів на ключові психологічні параметри молодих спортсменів і тренерів.

Дослідження також підтвердило якість підготовки послів-волонтерів, яким було доручено вести тренінги.

Перший віцепрезидент Європейської легкої атлетики Жан Грасія зазначив, що пишається проєктом і прикладом, який той подає федераціям-членам та іншим партнерам щодо їхньої здатності співпрацювати з ЄС на благо спорту.

«Ми зіштовхнулися з кількома серйозними викликами, серед яких була й пандемія Covid. Вона спалахнула через кілька тижнів після початку нашої роботи. В результаті, нам довелося повністю змінити спосіб діяльності, – продовжує Грасія, який також є президентом Агенції з розвитку легкої атлетики в Європі (ADAE), яка була створена Європейською легкою атлетикою для участі в конкурсі на отримання грантів Європейського Союзу та відповідала за координацію десяти партнерських організацій, які реалізовували проєкт I Run Clean. – Я вдячний Європейському Союзу за програму Erasmus+ та всій команді: керівникам проекту, експертам, які представляють усіх партнерів, і, звичайно, молодим амбасадорам, які, як ми сподіваємося, продовжать співпрацювати зі своїми федераціями для проведення семінарів I Run Clean у майбутньому.

Разом ми розширили I Run Clean, розробивши нові цінні інструменти для охоплення широких верств населення та просування культури чистого спорту в легкій атлетиці».

На сьогодні в проєкті I Run Clean крім модулів для атлетів також створено додаткові антидопінгові модулі онлайн-навчання для тренерів, медичного персоналу й спортивних лідерів. Вони включені в оновлений курс, вихід якого заплановано на січень 2024 року.

До команди , яка працювала над проєктом I Run Clean, увійшли також університет La Sorbonne Nouvelle у Парижі й федерації легкої атлетики Болгарії, Естонії, Франції, Німеччини, Італії та Іспанії.

На сьогоднішній день понад 41 000 осіб пройшли навчання й отримали сертифікат I Run Clean. Дізнатися більше про інноваційний проєкт, можна відвідавши офіційний сайт: www.iruncleanproject.eu

Ознайомитися з дослідженням Міланського університету та Римського університету La Sapienza можна тут.

За матеріалами сайту Європейської легкої атлетики