Наталія Добринська: «Прагнемо зробити багатоборство цікавішим як для атлетів, так і для глядачів»

914
Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

«Щоразу, як багатоборки виходять на старт, у мене мурахи пробігають по шкірі. Не має значення, скільки років тому я завершила виступи, цей вид назавжди в моєму серці і я прагну допомогти йому розвиватися й ставати популярнішим», – не раз говорила олімпійська чемпіонка з семиборства, а нині віцепрезидентка ФЛАУ й член Ради Світової легкої атлетики українка Наталія Добринська.

У заключний день чемпіонату світу з легкої атлетики в приміщенні, який 1-3 березня відбувався у Глазго, Добринська організувала зустріч з представниками багатоборства, серед яких були тренери, організатори турніру в Гьотцісі (найпрестижнішого комерційного міжнародного старту з цього виду) та керівники національних федерацій.

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

«Наразі є багато питань, пов’язаних з багатоборством; багато з них надходять мені особисто. Й ніхто краще не знає проблематики виду, аніж атлети, особисті чи головні тренери та організатори змагань, – пояснює Наталія Добринська. – Як член Ради Світової легкої атлетики я більше, ніж раніше, можу зробити щось по-справжньому корисне для багатоборства й хочу скористатися цією можливістю. Тому хотіла зібрати представників різних країн і обговорити з ними проблематику виду та потенційні шляхи вирішення.

За підсумками зустрічі ми створили робочу, куди буде входити й головний тренер збірної України з багатоборства Олексій Касьянов. Я також запросила свою колишню суперницю британку Келлі Сотертон, Олексій запропонує приєднатися до неї ще кільком багатоборцям. До неї також можуть долучитися й інші спортсмени та тренери, які зацікавлені в розвитку виду, готові працювати й мають ідеї вирішення тих чи інших питань.

Ми поставили дедлайн – один місяць. Якщо за цей місяць нам не вдасться напрацювати ідеї й знайти аргументи до наших пропозицій, тоді доведеться відкласти цей задум до того часу, доки ми не будемо готові. Адже сенс діяти є лише тоді, коли дійсно є чітке розуміння того, що нам потрібно і як цього досягти. Ми маємо дати чіткий план дій, щоб нас сприйняли в Світовій і Європейській легкій атлетиці».

Фото (c)Ulf Schiller/athletix.ch

Під час зустрічі піднімалися два основні питання – повернення Кубка Європи з багатоборства в календар змагань та кваліфікаційна система на Олімпійські ігри.

«За часів моїх виступів система відбору була зовсім іншою. Щодо нинішньої, то не раз висловлювалися думки про те, що вона не зовсім справедлива. Наприклад, вона не дає шансу атлетам з високими результатом, але недостатньою кількістю змагань потрапити на Олімпійські ігри, – продовжує Наталія Добринська. – До Парижа ми, звісно, вже нічого не зможемо змінити, але до Лос-Анджелеса-2028 було б добре зробити її об’єктивнішою. Якою саме, якраз і має обговорити робоча група та напрацювати відповідні ідеї в цьому напрямку».

«Мені хочеться зробити все, що в моїх силах, і, думаю, загальними зусиллями ми зможемо розробити дійсно важливі пропозиції, які виведуть багатоборство на інший рівень, зроблять його більш видовищним і цікавим як для атлетів, так і для глядачів і трансляторів», – резюмує Наталія Добринська.

Попередня статтяГлазго-2024: Олег Дорощук у кроці від медалі чемпіонату світу в приміщенні
Наступна статтяСергій Лебідь став амбасадором “Ліги кросу – 2024”