Анталія-2024: Шевчук у топ-15, Шоломіцька з особистим рекордом і драма перуанки за 2 км до фінішу

1124

На командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, який 21 квітня відбувається в Анталії, медалі розіграли жінки на дистанції 20 км. Україну представляли Ганна Шевчук та Валерія Шоломіцька, для якої це був дебют серед дорослих на змаганнях такого рівня.

Шевчук трималася впродовж дистанції у топ-20 і фінішну лінію перетнула 15-ю (1:32:04 год). На жаль, олімпійський норматив українці поки що не підкорився, проте Ганна зуміла суттєво поліпшити свій найкращий результат сезону.

Шоломіцька дебютувала на дорослому рівні з особистого рекорду. З попереднього результату вона скинула понад хвилину (1:34:51 год) й посіла 26-те місце.

***

…Ті, хто скажуть, що спортивна ходьба не динамічний і не надто цікавий вид спорту, певно, ніколи не дивилися змагання від початку й до кінця. Драматичному розвитку подій на дистанціях часто могли б позаздрити найкращі сценаристи світу. Коли лідер 50-кілометрової дистанції падав перед фінішною лінією на Олімпійських іграх і не перетинав її; коли атлети фінішували й далі приходили до тями в льодяній ванній або у лікарському наметі; коли боротьба на фініші більше нагадувала боротьбу спринтерів, а не скороходів… Все це було складовими змагань зі спортивної ходьби. Але без чого вони точно майже ніколи не обходяться, так це без драми пов’язаної з червоними картками. Не став винятком і командний чемпіонат світу в Анталії.

Все почалося зі збірної Еквадору, яка їхала в Анталію з небезпідставними амбіціями щодо, як мінімум, командних медалей. Та вже на 11-му кілометрі Мегалі Беатріс Бонілла була дискваліфікована. На дистанції залишалося ще дві атлетки, включно з переможницею командного чемпіонату світу-2022 на дистанції 35 км Глендою Морехон, яка на чемпіонаті світу-2023 в Будапешті була шостою на двадцятці й після 14-го км в Анталії йшла четвертою, але дискваліфікація розбила і її надії на успіх у Туреччині.

Не уникла дискваліфікації і титулована італійка Елеонора Джорджі. Але справжня драма розгорнулася за два кілометри до фінішу.

На той момент попереду йшли дві перуанки – Кімберлі Гарсія Леон та Евелін Інга. Атлетки змінювали одна одну на лідерській позиції і впевнено рухалися не лише до командного золота, а й до переможного дубля в індивідуальному заліку. Проте на 18-му кілометрів Інга отримала червону картку й змушена була зайти на двохвилинний піт-лейн. Зрештою, замість срібного фінішу на неї чекало четверте місце (1:29:26 год) в чотирьох секундах позаду Еріки Сени з Бразилії. Поза конкуренцією була Гарсія Леон (1:27:12 хв). Китаянка Чженься Ма друга (1:27:55 хв).

Та без медалі Інга все ж не лишилася – в командних змаганнях перуанки другі. Вони набрали 15 очок. Стільки ж, скільки й китаянки. Але за додатковими показниками саме азіатки виграли золото. Іспанки треті (31 очко).

Розклад і результати командного чемпіонату світу-2024 зі спортивної ходьби

Трансляція

Читайте також:

Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби: трансляція, розклад і перші РВ українців

Анталія-2024: особистий рекорд Рущака й тріумф Карлстьома

Попередня статтяКомандний чемпіонат світу зі спортивної ходьби: трансляція, розклад і перші РВ українців
Наступна статтяАнталія-2024: особистий рекорд Рущака й тріумф Карлстьома