Анталія-2024: особистий рекорд Рущака й тріумф Карлстьома

684

Тріумфом шведа Персеуса Карлстрьома завершилися змагання зі спортивної ходьби на 20 км серед чоловіків на командному чемпіонаті світу в Анталії (21 квітня). Атлет упевнено фінішував першим, ставши єдиним, хто вийшов з 1:19 годин – 1:18:49 год.

У 25 секундах позаду Крлстрьома фінішував іспанець Поль МакГрат. Ще один скороход з Піренейського півострова, Дієго Гарсіа Каррера, третій (1:19:51 год).

Були причини і в українців пишатися нашими атлетами. Микола Рущак уперше в кар’єрі змагався на чемпіонатах світу серед дорослих, проте дебют не налякав спортсмена. Навпаки, підштовхнув його до особистого рекорду – 1:23:17 год. З цим часом Микола фінішував першим серед українців і 34-м у загальному заліку.

«Хотілося вийти з 1:23, але головним завданням на чемпіонат світу було показати особистий рекорд – і це мені вдалося, – коментує результат Микола Рущак. – Відчуття від змагань такого рівня неймовірні! Підтримка, організація, атлети топ-рівня з усього світу… Чесно кажучи, навіть трішки кидало в мандраж. (посміхається)

До цього я виступав на змаганнях молодших вікових категорій і різниця навіть між молодіжкою і дорослими відчутна. Зараз я змагався з найкращими у світі! Це дуже класно!

З наступного тижня у мене запланований тренувальний збір у Франції, а от щодо змагань, то потрібно ще почекати на підсумковий рейтинг Європейської легкої атлетики – тоді буде зрозуміло, чи потрапляю на чемпіонат Європи в Рим».

Мар’ян Закальницький, який раніше спеціалізувався зі спортивної ходьби на 50 км і навіть вигравав золото чемпіонату Європи, фінішував 39-м на двадцятці (1:23:47 год). Віктор Шумік з найкращим результатом сезону 50-й (1:25:49 год), а Єгор Шелест – 62-й (1:28:34 год).

У командному заліку українці замкнули першу вісімку. Перемогли іспанці. Японці та італійці слідом.