Аліна Шух і Дар’я Михайлова взяли участь у Європейській конвенції з питань спортивної освіти для дітей

612

Аліна Шух і Дар’я Михайлова взяли участь у Європейській конвенції з питань спортивної освіти для дітей. Захід був організований Європейською легкою атлетикою спільно з Федерацією легкої атлетики Франції.

Нагадаємо, що Аліна Шух є відповідальною за впровадження клубної системи в Україні, а Дар’я Михайлова – менеджеркою програми дитячої легкої атлетики ФЛАУ.

Упродовж двох днів учасники заходу прослухали низку доповідей, з яких дізналися про запровадження системи дитячої легкої атлетики в Польщі, Словаччині, Франції, Люксембурзі та Ізраїлі. Також були представлені чотири ґрунтовні дослідження на тему ранньої спеціалізації та підходу до тренувань за програмою «Дитяча легка атлетика».

«Ми познайомилися з лідерами відділу дитячої легкої атлетики у World Athletics і департаменту розвитку ЕА, – розповідає Аліна Шух. – У рамках тренінгу для освітян я закликала присутніх у залі бути амбасадорами України та нагадувати у своїх країнах про те, що війна в Україні все ще триває. А також поділилася викликами, з якими ми зіштовхуємося у спортивній сфері загалом, та напрацюваннями у впровадженні системи спортивних клубів. З колегами обговорили шляхи, які привели різні країни до клубної системи, та виклики, які стояли перед ними. З цих дискусій вдалося не лише винести цікаву інформацію, а й у якості прикладу взяти дещо корисне для нас».

За словами Аліни Шух, хоча Світова легка атлетика детально підійшла до програми «Дитяча легка атлетика», кожна країна впроваджує її по-різному. Багато чого залежить від фінансування, ресурсів, партнерів та поточної ситуації.

«Є дуже цікаві приклади проведення турнірів за цією програмою у Словаччині. Також відзначила б фундаментальний підхід до створення альтернативних змагань від федерації Іспанії, – продовжує Аліна Шух. – Загалом, є багато важливих ідей, які можна транслювати на ті проєкти, які наразі є у розробці ФЛАУ.

Є домовленості з Європейською легкою атлетикою з питань допомоги в розробці сертифікатної програми для тренерів у ФЛАУ та ідеї її інтеграції з наявною програмою e-learning від Світової легкої атлетики. Крім того, враховуючи схожість систем спорту в Україні та інших пострадянських країнах, ми обговорили можливі шляхи інтеграції системи спортивних клубів в Україні на прикладі Польщі й Словаччини.

Набутий під час конференції досвід і «живі» розмови з колегами допомогли поглянути на впровадження програми Дитячої легкої атлетики, взяти до уваги досвід колег, обговорити ідеї і партнерські програми для подальшого впровадження в Україні».

Попередня статтяЗавершується акредитація медіа на чемпіонат Європи-2024 з легкої атлетики
Наступна статтяКатерина Табашник повернулася в сектор після травм