Відчути себе Афродитою, або переддень чемпіонату Європи з легкої атлетики

549
Фото (с)(c)Ulf Schiller/athletix.ch

«Коли йдеш стадіоном для розминки, енергія тебе так і наповнює. Відчуваєш себе Афродитою серед усіх цих статуй», – говорить Марія Сіней, повертаючись після тренування.

Фото (с)(c)Ulf Schiller/athletix.ch

6 червня команди провели тренування перед стартом чемпіонату Європи з легкої атлетики на легендарному Олімпійському в Римі, випробувавши доріжки й сектори. А дорогою до нього пройшли неймовірної краси стадіоном для розминки. Насолодитися ним і поспостерігати за розминкою атлетів перед стартом цьогоріч зможуть усі глядачі, які завітають на чемпіонат. Та це не єдина родзинка, яку підготували організатори.

Приміром, фініш зі спортивної ходьби цьогоріч буде на стадіоні. А перший комплект у цьому виді програми розіграють уже в перший день змагань – 7 червня. Україну представлять три атлетки – Людмила Оляновська, Марія Сахарук і Олена Собчук.

Фото (с)(c)Ulf Schiller/athletix.ch

Досить нетиповими для чемпіонатів Європи просто неба будуть сектори для горизонтальних стрибків, адже їх збудували прямо на глядацьких трибунах, постеливши доріжки на дерев’яному помості. В історії не раз були випадки, коли це грало на руку спортсменам і приносило високі результати. Проте були й протилежні історії.

Чи знайдуть українці спільну мову з римським помостом? Перші відповіді дізнаємося вже 7 червня, коли на старт у кваліфікації з потрійного стрибка вийдуть жінки. Через травму змагання пропускає чинна чемпіонка Європи Марина Бех-Романчук. Але в секторі побачимо Марію Сіней, Ольгу Корсун і Анну Красуцьку.

У перший день відбудеться, зокрема, й найочікуваніша в Україні дисципліна – стрибки у висоту серед жінок, де нас представлять одразу чотири (!) атлетки – Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Юлія Чумаченко й, звісно, чинна чемпіонка Європи, завдяки якій таке представництво й стало можливим, Ярослава Магучіх.

Фото (с)(c)Ulf Schiller/athletix.ch

Загалом в Римі Україну представлять 46 атлетів, серед яких чимало дебютантів такого рівня змагань – Марія Буряк, Тетяна Харащук, Тетяна Кайсен, Артем Коноваленко, Владислав Лавський, Оксана Малогловець, Ілля Кравченко, Микита Родченков, Владислав Шепелєв…

Чемпіонат Європи в Україні транслюватиме «Суспільне». Результати змагань наживо – ТУТ.

Попередня статтяЮлія Левченко – на перших сторінках The Guardian
Наступна статтяРим-2024: розклад виступів українців у перший день чемпіонату Європи з легкої атлетики