Вікторія Калюжна: «У мене сезон нагадує американські гірки»

448

На чемпіонаті Європи в Римі відбулися змагання з напімарафону. Ольга Нижник пробігла дистанцію за 1:14:23 год. Дещо швидше – 1:13:25 год – вдалося це зробити Вікторії Каллюжній, але шлях до цих змагань у неї був нелегким.

– У мене сезон нагадує американські гірки, – говорить Вікторія Калюжна. – Все то вгору, то вниз, що інколи навіть не знала, чого від себе очікувати. Тренер мене вже називає жінкою-загадкою.

Я добре почала сезон, а далі з одним марафоном не склалося, потім з іншим. Десятка не дуже добре – п’ятірка краще. Стан був незрозумілим. Тому коли виходила сьогодні на старт, взагалі не розуміла, як і що буде, чи побіжиться; боялася, щоб не «схопила» печінка.

Й не скажу, що з перших метрів мені було добре. На перших двох кілометрах ноги були тяжкі, «липла» до бруківки. А далі взяла один темп, почала наздоганяти дівчат і з’явився азарт. Обійшла одну, другу, третю суперницю – й нормально побіглося.

Організатори завжди намагаються прокласти трасу дуже красивими місцями. Це робиться більше для спортсменів чи все ж для телевізійної картинки?

Певно, для картинки. Бо принаймні я, коли біжу, взагалі нічого не бачу, крім асфальту. Щоправда, коли пробігали мостами, встигала помітити річку.

Маю відзначити, в Римі зробили хорошу трасу. Ті кола, по 4 200, рівні й дуже швидко проходили, від пункту до пункту. На початку, звісно, було багато бруківки й для ніг це складно. Але загалом дуже непогано. До того ж було багато дерев, які можуть рятувати від сонця.

Читайте також: Ольга Нижник: «Пробігла той максимум, з яким приїхала»

Ще з позитивного, це сьогоднішня погода?

Так, вона приємно здивувала. Перші дні було дуже спекотно й навіть тренуватися було складно. Вчора під час розминки думала, як взагалі бігти. Але вже ввечері прогноз був обнадійливим. Так, була вологість, але якби було сонце, було б набагато гірше.

Що у вас надалі в планах цього сезону?

Певно, візьму невеличку паузу, бо змучена й потрібно трішки відпочити, підлікуватися. Важливо психологічно перезавантажитися, зустрітися з рідними. А вже восени, можливо, побіжу марафон.

Попередня статтяОльга Нижник: «Пробігла той максимум, з яким приїхала»
Наступна статтяРим-2024: два українських висотники стрибатимуть у фіналі чемпіонату Європи