Чемпіонат України-2024, день 2: перемога Олександра Погорілка, інтриги у фіналі чоловічої висоти та інші результати вечірньої сесії

971
Фото (с)Олександр Залевський, для ФЛАУ

На стадіоні «Скіф» сьогодні справді вирували емоції, оскільки другий змагальний день чемпіонату України був сповнений вражаючих фіналів та неочікуваних сюрпризів від наших атлетів та атлеток.

Вечірню програму відкривали багатоборки – жінки змагались на заключній дистанції за програмою семиборства, а саме – на дистанції 800 м. За підсумками семи видів першою стала Тетяна Білик (5643 очки).

Дуже напруженими стали фінальні забіги на дистанції 1500 м. Серед жінок першою фінішну лінію перетнула Тетяна Чорновол (4:26.79 хв), випередивши найближчу суперницю, Анжеліку Бондар, на 7 сотих.

«Загалом, змагання – це завжди круті емоції. Але коли виграєш – то це вдвічі більше емоцій та заряд енергії для подальшого зростання. Біг був не легким, в плані тактики, але я буквально вирвала цю перемогу, через що безмежно щаслива. Вже з перших метрів було зрозуміло, що забіг сьогодні – не на результат, тому пробігли не дуже швидко. Далі готуємось до ще як мінімум двох стартів, тому там вже буду намагатись покращити результат», – прокоментувала перемогу Тетяна Чорновол.

У чоловіків також все вирішилось на останніх кількох метрах: Андрій Краковецький зумів втримати лідерство по дистанції та з часом 3:47.29 хв, оновивши найкращий результат сезону, став переможцем у цій дисципліні. Другим став Дмитрій Ніколайчук (3:47.53 хв).

Підтвердила своє лідерство на дистанції 400 метрів з бар’єрами й чинна рекордсменка України Анна Рижикова. Час спортсменки – 56.63 с).

«Змагання мені дуже сподобались – це, мабуть найкращий чемпіонат за всі роки, я маю великий досвід для порівняння (прим. – сміється). Це дійсно достойний рівень для чемпіонату України, куди приємно приїжджати, виступати, вболівати. Сподіваюсь, скоро настануть мирні часи і ми зможемо побачити більше глядачів на трибунах, однак і сьогодні була дуже класна підтримка. Дуже круто, що легка атлетика розвивається та стає популярнішою. Щодо результату, завжди хочеться бачити кращі секунди, але що маємо, те маємо. Цей старт пройшов для мене в тренувальному режимі, будемо ще далі працювати. Далі по плану – збір в Мукачево, звідти їдемо на передолімпійські збори у Францію. Змагань вже більше не буде, тому сконцентруюсь лише на підготовці», – розповіла про свої емоції від змагань та підготовку до Олімпійських ігор Анна Рижикова.

Серед чоловіків першим на дистанції 400 метрів з бар’єрами з результатом 51.71 с став Дмитро Романюк.

У секторі для стрибків із жердиною впевнену перемогу здобула Яна Гладійчук. Її результат – 4.30 м, що є найкращим показником сезону для спортсменки.
Наталя Семенова стала першою у змаганнях з метання диска, відправивши снаряд в другій спробі на позначку 52.52 м. Серед чоловіків «золото» здобув Руслан Валітов (54.90 м).

Фінальні забіги на дистанції 400 м стали справжнім шоу, однак несподіванок не трапилось. Олександр Погорілко підтвердив статус національного лідера, здобувши золоту нагороду з часом 45.70 с.

«Змагання пройшли класно, все на високому рівні: чудова атмосфера, хороша трансляція. Хотілось показати трішки кращий результат, але в цілому задоволений. Біг на перемогу, все склалось, тому я радий. Далі поїду на навчально-тренувальний збір в Мукачево, потім – у Францію, де буде заключний етап підготовки перед Олімпіадою. Потім вже самі Олімпійські ігри, і далі, мабуть, буду вже відпочивати», – поділився враженнями та подальшими планами на сезон Олександр Погорілко.

Серед жінок на чотиристаметрівці першою стала Мар’яна Шостак. Її результат – 52.11 с.

У чоловічому секторі для стрибків у довжину інтрига зберігалась до останнього: у п’ятій спробі з результатом 7.72 м лідерство захопив Антон Нагорняк, однак Данило Дубина також виконав чудову п’яту спробу та обійшов суперника на 3 сантиметри. Його результат – 7. 75 м. Серед жінок перемогла Оксана Малогловець, яка у другій спробі показала результат 6.34 м.

Наталія Стребкова вкотре стала чемпіонкою України на дистанції 3000 метрів з перешкодами. Долаючи дистанцію на самоті, спортсменка показала час 9:44.83 хв. Руслан Наумов з результатом 9:00.05 переміг серед чоловіків.

Запекла боротьба очікувано розгорнулась у чоловічому секторі для стрибків у висоту, де серед фіналістів ми мали змогу побачити майже всю еліту української легкої атлетики. На висоті 220 см залишилось троє атлетів: Дмитро Нікітін, Олег Дорощук та Владислав Лавський – всі троє нещодавно приймали участь у чемпіонаті Європи в Римі. Та якщо Нікітін на цій позначці зупинився, то Дорощук та Лавський продовжили змагатись за національну першість. Наступну висоту, 223 см, обоє спортсменів подолали з другої спроби, а от 226 см підкорились лише Олегу Дорощуку. Тож з цим результатом він і став чемпіоном України.

Також у вечірній програмі відбулись кваліфікаційні забіги на дистанції 800 м, де серед жінок з найкращим часом до фіналу потрапила Світлана Жульжик (2:08.72 с), а серед чоловіків – Олег Миронець (1:51.88 с). Фінали відбудуться завтра, 30 червня, увечері.

З усіма результатами можна ознайомитися на сайті ФЛАУ.

Трансляція чемпіонату України – на каналі ФЛАУ в YouTube, а також на телеканалах і платформах Суспільного (YouTube, сайт Суспільне.Спорт).

Попередня статтяРанкова сесія другого змагального дня: боротьба за потрапляння до півфіналів на дистанції 200 м та початок змагань з десятиборства