Віта Стьопіна: «Закладеної взимку бази мені вистачить на увесь сезон»

205

Бронзова призерка Олімпійських Ігор в Афінах зі стрибків у висоту Віта Стьопіна почала новий змагальний сезон «сріблом» шанхайського і четвертим місцем римського етапів Діамантової Ліги, довівши свій найкращий результат нинішнього сезону до позначки 1м92см. Своїми враженнями від останнього старту на Олімпійському стадіоні столиці Італії та не лише миколаївська стрибунка поділилася в мікст-зоні змагань.

 

 

Віто, погляд з боку на твій сьогоднішній виступ вселяє оптимізм. Здавалося, що ти могла підняти планку і вище за 192см. А якими були внутрішні відчуття?

Насправді, стрибалося мені досить легко. Але є ще невеличкі проблеми у техніці, пов’язані з тим, що нинішнього року ми трохи змінили розбіг. Якщо раніше я починала розбіг з підбіжки, то зараз виконую його з місця, але розбіг став на 2 кроки довшим. Технічно це додає мені швидкості перед відштовхуванням. Для повної адаптації потрібно трохи більше часу. Втім, сезон щойно розпочався. Трохи турбує інше, – маленька травма, що з’явилися зненацька і зовсім не з того боку, з якого її можна було б чекати. Вона ніби то і стрибати не заважає, але, як ви розумієте, і не зовсім допомагає. Однак, не хочу на цьому акцентуватися зі сподіваннями того, що невдовзі все вже буде гаразд і зі здоров’ям в тому числі.

Сьогодні я задоволена вже тим, що від старту до старту вдається поліпшувати результат. Хоча, сьогодні цілком реально було долати і 1м95см. На жаль, у мене не було можливості подивитися повтори власних стрибків на стадіонному табло, тому і проаналізувати помилки просто зараз я не можу.

 

Чи налаштована ти нинішнього пройти через усю Діамантову Лігу?

Звісно, все залежатиме від моїх результатів. Виступати чи ні на етапах Діамантової Ліги – це не лише моє власне рішення. Якщо організатори турнірів запрошуватимуть, я літатиму залюбки. Сподіваюся, що впродовж сезону я буду в змозі не лише підтримати рівень сьогоднішніх результатів, а надалі його підвищити.

 

Нинішній сезон в жіночих стрибках у висоту почався доволі спокійно. Травень закінчується, а ще ніхто з атлеток навіть не підібрався до двометрової висоти…

Не потрібно забувати, що нинішнього літа чемпіонат світу відбудеться в кінці серпня – на початку вересня. Тому починати сезон вже зараз фантастичними результатами – нема сенсу. В порівнянні з минулим роком підготовка практично зміщується на один місяць пізніше.

 

Один із моїх закордонних колег, посилаючись на твій шанований як для легкої атлетики вік, дуже дивувався, мовляв, навіщо ж Стьопіній так рано починати свої старти. Мовляв, ліпше було б поберегти сили та енергію до головного старту сезону.

По-перше, вік – це не дата народження, що стоїть в паспорті, а стан душі. Я відчуваю величезне рвіння та бажання виходити в сектор вже зараз, тому я це роблю. По-друге, так сталося, що я два роки поспіль пропускаю зимовий сезон. Тому впродовж зими я закладаю достатньо грунтовну базу, якої мені вистачає на літній сезон, навіть якщо він буде тривалим. Тим паче практику раннього початку літніх виступів я вже маю, і результати від цього ще жодного разу не страждали.

 

Тобто, заряду і потенціалу ти відчуваєш вдосталь…

В принципі, бажання і сили – хоч відбавляй. Головне, аби не підводило здоров’я.

 

Щодо здоров’я…  Впродовж підготовчого сезону воно збоїв не давало? Чи все вдалося зробити, що задумували з тренером?

Дякуючи Богові, весь підготовчий сезон пройшов досить гладенько. І об’ємом, і якістю роботи я залишилася задоволена. Єдина проблемка з ногою з’явилася нещодавно, коли ми почали гостру технічну роботу. Сподіваюся, що це не дуже серйозно.

 

Виступ на Кубку України і командному чемпіонаті Європи стоїть у твоїх планах?

Звісно, ми з тренером планували стрибати в Ялті на Кубку України, а у разі відбору, летіти у Стокгольм на командний чемпіонат Європи. Але саме зараз я не можу стовідсотково це стверджувати. Подивимося, наскільки відновиться травмована нога.

Попередня статтяВалерий Емельянцев: «Окончательный состав команды на чемпионат мира утвердим 2-3 июня»
Наступна статтяГроссмейстерская победа Мищенко и николаевский блокбастер у высотниц