Чемпіонат світу. День перший. Касьянов третій після п’яти видів десятиборства.

324

Впродовж вечірньої програми першого дня чемпіонату світу з легкої атлетики в корейському місті Тегу стартували ще п’ятеро українських легкоатлетів, а Олексій Касьянов продовжував змагатися в десятиборстві.

Олексій Касьянов в секторі для стрибків у висоту зміг подолати планку на позначці 1м99см. Після цього виду запоріжанин втратив свою третю позицію в загальному заліку чоловічого десятибоства і перед заключним видом першого дня змагань був п’ятим (3423 очки). Очолив багатоборний залік росіянин Алєксей Дроздов – 3504очки. Американець Трей Харді відставав від лідера лише на 2 пункти. У Ештона Ітона та Томаса Ван Дер Платцена було по 3487 та 3440 очок відповідно.

В останньому виді першого дня десятиборства  Олексій Касьянов пробіг 400м за 48.47сек, фінішувавши п’ятим у своєму забігові.  Втім після п’яти видів Олексій знову піднявся на третю позицію загального заліку з сумою 4310 очок. Від Трея Харді Касьнов відстає на 83 пункти. У лідера чоловічого десятиборства після першого дня змагань сума 4446 балів.

 

 

«Аналізувати все будемо вже завтра, – сказав Олексій у мікст-зоні. – Сьогодні можу констатувати лише одне: неймовірна важкість в усьому тілі. Ноги просто не піднімаються. Ніби то і акліматизація пройшла цілком вдало. Відколи я у Кореї (спершу на зборі в Бусані, а потім у атлетичному селищі в Тегу), у мене не було жодної безсонної ночі. Організм пере налаштувався досить швидко, ніби просто взяв і перевів стрілки на годиннику. Та й на тренуваннях все було гаразд. А ось сьогодні чомусь не складається…

У тебе було кілька непередбачуваних заминок як в секторі для штовхання ядра, так і в секторі для стрибків у висоту, коли судді просто не давали виконати тобі спробу, а ти метався по сектору, як лев.

Так, особливо, в секторі для штовхання ядра. Я так налаштовувався на останню спробу, а судді щось не могли швидко владнати непорозуміння з попереднім учасником. Довелося чекати. Та й стрибки у висоту почалися не найкращим чином. Дивлюся на табло – час йде, а суддя тримає червоний прапорець. Кому вірити? Коли вже підняли білий, залишилося 30 секунд до кінця спроби. Як її можна нормально виконати у таких умовах? А потім мені заявили, що дадуть мені виконати цю спробу на висоті 193см як бонус, хоча я ще й 1.90м  не стрибав. Мабуть, судді на таких змаганнях мають бути більш кваліфіковані.

Потрібно було вимагати у них бонус, коли ти тричі збив планку на позначці 2.02.

Якось не здогадався  (сміється). Нічого, завтра буде день – буде нова боротьба. Головне, що я не відкотився далеко від лідерів. Мабуть, сьогодні всім не дуже солодко.»

 

Двоє з трьох українських спринтерок вийшли у півфінал бігу на 400 метрів. Антоніна Єфремова фінішувала першою у своєму забігові з результатом 51.35сек.  Наталя Пигида була третьою у своєму забігові з показником 51.67 і впоралася із завданням потрапити у четвірку перших на фініші для стовідсоткового потрапляння у наступне коло. Ксенія Карандюк завершила дистанцію за 54.10сек і, звісно, не потрапила до півфіналу.

 

Вікторія Рибалко не пройшла кваліфікацію в секторі для стрибків у довжину серед жінок. У своїй найкращій спробі запорізька стрибунка приземлилася на позначці 6м45см. Кваліфікаційний норматив складав 6м75см. Нагадаю, що на минулому чемпіонаті Україн6и у Донецьку Віка встановила свій особистий рекорд 6м87см.

Олексій Сокирський в секторі для метання молоту також зміг фінішувати лише девєятим у своїй групі, наметавши у підсумку 73м81см. Дві перші спроби Олексія були невдалими.  Кваліфікаційний норматив у метальників молоту складав 77 метрів, але виконали його лише 5 спортсменів. 

Разом з цим було розіграно другий комплект нагород, тепер вже на дистанції 10 тисяч метрів серед жінок. Як і на ранковому марафоні сюрпризів не сталося,-  увесь п’єдестал дістався кенійкам.  Золото Тегу завоювала Вівіан Черуійот з особистим рекордом 30:48:49.

 

Головна сенсація попередніх забігів на чоловічій стометрівці сталася ще до початку чемпіонату, коли Асафа Пауелл повідомив, що не братиме участь в індивідуальному виді через травму, що до цього часу його турбує. Чинні чемпіони Європи та світу Крістоф Лєметр та Усейн Болт виграли свої забіги з результатами 10.14 та 10.10сек відповідно.

Попередня статтяАнтоніна Єфремова: «На чемпіонаті світу економити сили досить небезпечно».
Наступна статтяВікторія Рибалко: «Для перевірки спортивної форми я маю особистого тренера»