Людмила Йосипенко та Аліна Фьодорова про семиборство на чемпіонаті світу.

237

У підсумку жіночого семиборства на чемпіонаті світу найкращою з трьох українок, котрі стартували в Тегу, стала Наталя Добринська, котра закінчила змагання на п’ятій позиції з результатом 6539 очок. Людмила Йосипенко фінішувала десятою у підсумку дводенної боротьби з показником 6263м очки, а дебютантка чемпіонату світу Аліна Фьодорова набрала суму 5908 очок і посіла 21 місце.

 

«Алінко, з дебютом тебе! – зустрічаю Аліну Фьодорову у мікст-зоні. – Навіть не хочу окремо розбирати твій виступ за видами семиборства, бо зараз для тебе найголовніше запам’ятати ці відчуття з першого в житті чемпіонаті світу.

Я знала, що ще не можу боротися на рівні з найсильнішими семиборками світу, але боротися потрібно в принципі й час уже набирати свою суму. В перший день мене знітила погода. Я дуже погано почувалася у цій спеці. Лікар, звісно, допоміг відновитися, але сьогодні знову з першого виду ніяк не могла себе зібрати.

А враження які від чемпіонату?

Круто все було! Більше поспілкувалася з суперницями, поварилася у їхній елітній каші, відчула себе частинкою особливої багатоборної сім’ї. Потрібно потроху набиратися досвіду і на такому рівні. Загалом я задоволена виступом, але… можна було й краще.»

 

«Людо, ти була задоволена першим днем свого виступу, – переходжу інтерв’ювати Людмилу Йосипенко. – Здавалося б, на підйомі можна було б другий день семиборства пройти і краще.

Можливо, цей підйом мені й завадив. За ніч я поспала максимум годинки дві, а о десятій ранку ми вже почали стрибки у довжину.

До цього часу проблеми зі сном?

Ні, до цієї ночі все було гаразд. По-перше, ми вчора пізно приїхали зі стадіону. Доки поїли, пройшли відновлювальні процедури, вже була майже друга година ночі. Тут би провалитися в глибокий сон до ранку, та де там! Щойно лягла, як почався мандраж. Провалялася у ліжку з відкритими очима хтозна скільки. А зранку одразу відчула, що ноги ще від вчорашнього не «відійшли» . Це й не дивно. Після чотирьох видів першого дня змагань організму потрібно більше часу на відновлення.

Єдине, чим я задоволена сьогодні, це бігом на 800 метрів. Стрибки у довжину також пішли не найкращим чином. Втім, у мене вони й так через раз складаються. Прикро дуже за метання спису. Там я повинна була брати своє. То ж загальним результатом я, звісно, не задоволена, але головне, що залишилася у світовій десятці. Так що ніякої трагедії не сталося. Будемо реабілітовуватися на наступних стартах.

Ти ще плануєш виступати нинішнього сезону на старті багатоборців у Таллансі?

В усякому разі ми хочемо ще виступити й там всередині вересня. Зараз трохи відпочинемо після чемпіонату світу й завершатимемо сезон у Таллансі. Для нас це вже традиція. Спробуємо налаштуватися на цей старт, бо якщо відверто, то я абсолютно не вмію налаштовуватися на змагання. Якщо у мене в семиборстві якийсь вид не вдався, то я не можу перемкнутися одразу на наступний вид. У мене в душі все ще буде варитися попередня невдача. Дуже болісно я все це сприймаю, а в семиборстві так не можна. Спробуємо підійти до підготовки ще й цього психологічного боку.

Людо, увесь минулий зимовий сезон ти пропускала  через травми. Все владналося зі здоров’ям?

Так, заліковували спину, але проблеми з нею зараз віддаються неприємними відчуттями в Ахілловому сухожиллі. Однак, не думаю, що саме це завадило мені в Тегу показати свій результат. В усякому разі, ці змагання показали, в якому напрямку нам потрібно вдосконалювати підготовку, аби до олімпійського сезону вже підійти у всеозброєнні.»

Попередня статтяСтаніслав Мельников: «Хотів поборотися за особистий рекорд»
Наступна статтяАнна Міщенко: «Кожен забіг – це тактична гра».